Foto Galeri WebTV

10 Eylül 2019 Salı  17:04
Antalya Basın Cemiyeti Kuruldu
ANTALYA Basın Cemiyeti (ABC) kuruldu. Kurucular Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, ''Bu cemiyet birilerine rakip olmak, diğer meslek örgütlerinin çalışmalarına köstek olmak için kurulmamıştır'' dedi.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Basın Cemiyeti (ABC) kuruldu. Kurucular Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, "Bu cemiyet birilerine rakip olmak, diğer meslek örgütlerinin çalışmalarına köstek olmak için kurulmamıştır" dedi.

Turizm kenti Antalya'da mevcut faaliyette bulunan basın ve medya örgütlerine bir yenisi eklendi. Antalya Basın Cemiyeti (ABC) adıyla kurulan yeni dernek adına ilk açıklama  yapıldı. Kurucular kurulu adına açıklamayı yapan Başkan İbrahim Akkaya, gazetecilerin çalışma koşullarının giderek kötüleştiği, işsizliğin arttığı süreçte, bütün bu ve benzer sorunların çözümü gerektiği düşüncesiyle ABC'nin kurulduğunu kaydetti.

Başkan İbrahim Akkaya, yazılı açıklamada, ''Görünen o ki meslek örgütümüz bu konuda yetersiz kalmaktadır. Kimi siyaset kulvarında kendilerine yer aramakta, kimi gücün yanında yer almak için çaba harcarken, mesleğini ve örgütlenmesini unutmaktadır. Kimi meslek örgütleri de siyasi partilerin arka bahçesi duruma gelmiştir. Bütün bunları; herhangi bir cemiyet ya da meslek örgütünü ne suçlamak, ne de hedef göstermek adına söylemiyorum, bu gerçeklere artık yüzümüzü dönmeden bakmak, çözüm aramak, en önemlisi de el ele vererek siyaset gücüne teslim olmamamız gerekmektedir" ifadesine yer verdi.

Bu sorunların çözümüne katkı vermek üzere bir grup gazetecinin bir araya gelerek Antalya Basın Cemiyeti Derneği adında bir meslek örgütlenmesi gerçekleştirdiğini aktaran Akkaya, şöyle devam etti:

"Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki bu cemiyet birilerine rakip olmak, diğer meslek örgütlerinin çalışmalarına köstek olmak için kurulmamıştır. Tam tersi birlikte hareket ederek destek olmak, çözüm üretmek adına ilk adımlarını atmıştır. Her gazetecinin istediği meslek örgütünde veya örgütlerinde yer alması en doğal ve anayasal hakkıdır. Meslek bizim mesleğimiz, bu mesleğin sorunlarını ve çözümlerini bizden iyi kimse bilemez. O nedenle 'Taşın altına elimi ben de koyacağım' diyen, bu yürekliliği gösteren gerçek gazeteci dostlarımızı yeni oluşuma da üye olmaya davet ediyorum."

ABC'nin 7 kişilik kurucular kurulunun ilk toplantısında İbrahim Akkaya Başkan, Ebru Küçükaydın ve Ayten Zerman Başkan Yardımcısı, Cem Çon Sekreter, Sevgi Gümüş Muhasip, Nihat Toklu ve Kubilay Eldemirci üye olarak görev aldı. DHA

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Toplu Ulaşım Araçları Denetlendi
Serik’te toplu ulaşım araçlarında Büyükşehir Belediyesi tarafından denetimler ya...
25.09.2020 (0)
Altun: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararlılığı''
İletişim Başkanı Altun: “Doğu Akdeniz’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı il...
25.09.2020 (0)
Altın Portakal Pazar Günü Serik’te
Altın Portakal Sinema Tırı film gösterimi için Pazar günü Serik Çınaraltına gele...
25.09.2020 (0)
Prof. Dr. Karpuzoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türkiye'de organ ve doku nakli uygulamalarının öncüsü Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğl...
25.09.2020 (0)
Taksicilerden Karpuzoğlu'na Vefa Örneği
AKDENİZ Üniversitesi Tıp Taksi Durağı şoförleri, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlunun ...
25.09.2020 (0)
Yılan Balıklarını İhraç Etmeye Başladı
Antalya'daki girişimci Mehmet Damar, hobi olarak oltayla tutmaya başladığı yılan...
25.09.2020 (0)
1204 Yaşındaki Zeytin Ağacı Meyve Veriyor
Vakıf Zeytinliği olarak da bilinen Zeytinpark'a dört yıl önce dikilen 1204 ve 7...
25.09.2020 (0)
Sümer Ezgü'den Sağlık Çalışanları İçin Şarkı
TÜRK halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü, koronavirüs sürecinde büyük fedakarlık gö...
25.09.2020 (0)
Kırtasiye Esnafımıza Özel Olarak Destek Verilmeli
Adlıhan Dere, 2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda okul öncesi öğrencileri ile...
25.09.2020 (0)
Akdeniz Foku, Antalya'da Turistlerle Yüzdü
DENİZ canlılarının en nadir memeli türlerinden olan Akdeniz foku, Antalya'da tur...
25.09.2020 (0)