Foto Galeri WebTV

21 Mayıs 2020 Perşembe  17:40
Serik’te 19 Mayıs Böyle Kutlandı
Serik’te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılan çelenk koyma töreniyle kutlandı.
 

QR Kodu
 

Serik’te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılan çelenk koyma töreniyle kutlandı.

19 Mayıs Salı günü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Enver Aputkan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Abdullah Aytekin, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ayhan Aktürk, Emniyet Müdürü Zafer Karaaslan ve kamu kurumlarının müdürleri katıldı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mevlüt Özen'in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tören sona erdi. Programda koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları uygulandı.

CHP de Atatürk Anıtı’na Çelenk Koydu

CHP Serik İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda resmi törenin ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Milli mücadelenin 101. Yıl dönümünde, Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Örgütü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramın da Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nın da hazır bulunduğu çelenk koyma töreninde korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi koruyarak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören sona erdi.

Günün Anlam ve Önemi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın sorumlu koordinasyon kurumu olan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü adına Müdür Mevlüt Özen korona virüs sebebi ile kısıtlı olarak kutlanan bayram ile ilgili günü anlam ve önemini içeren bir mesaj yayınladı.

Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen ise 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi; “Bugün 19 Mayıs, Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.1919'dan- 2020'ye Milli Mücadelenin 101. yılıdır. Bugün aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. Bayramımız kutlu olsun.

Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir.” “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir." diyerek Samsun'a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşıdır bu destanın adı, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir. 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz.

Sevgili Gençler; Temeli 19 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan "milli egemenlik" ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı Bayram olarak armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Sevgili Gençler; Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü içeriden ve dışarıdan gelecek saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir. Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle, milli mücadelenin 101. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramını tekrar tebrik ediyorum.”

İsmail Ogan’da İstiklal Marşı Okundu

Serik İsmail Oğan Stadyumu ve ilçe belediye hoparlör sisteminden saat 19.19’da İstiklal Marşı okundu. Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mevlüt Özen ile Serik Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ali İşlek ekibiyle birlikte stadyumda okunan İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Serik’te İstiklal Marşı

19 Mayıs Atatürk ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında tüm ülkede olduğu gibi saat 19.19’da Serik’te de İstiklal Marşı okundu. Belediye Hoparlör sisteminden İstiklal marşı okunmaya başlayınca ilçede çeşitli cadde ve sokaklarda hazır bulunan polis ve zabıta ekipleri de istiklal marşına eşlik ettiler. İlçede çok sayıda vatandaş ta evlerinde balkondan stiklal Marşına eşlik etti.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Koronavirüs Denetiminde 19 Bin 134 TL Ceza Kesildi
İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın talimatıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan 'Covid-19 T...
10.07.2020 (0)
Çiftçiye 23 Kilometrelik Sulama Borusu Desteği
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, son iki ayda 13 ilçede 29 mahalleye toplam 22 bin...
10.07.2020 (0)
Antalya Barosu'ndan Oturma Eylemi
ANTALYA Barosu avukatları, TBMM Genel Kurulu'na sevk edilen, avukatlık yasasında...
10.07.2020 (0)
Yaşlı Çift, Takla Atan Araçtan Yaralanmadan Çıktı
Serik ilçesinde kontrolden çıkıp, takla atarak, ters dönen otomobildeki yaşlı çi...
10.07.2020 (0)
'Ayan Beyan Doğaçlama' Antalyalılarla Buluşuyor
Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, yaz etkinlikleri kapsamında 10 Temmuz saat...
10.07.2020 (0)
Üniversite Temizlik Personeline Hijyen Eğitimi
AKDENİZ Üniversitesi temizlik personeline, temizlik ve hijyen semineri verildi....
10.07.2020 (0)
Ölümde İhmal İddiası
Döndü Güler (26), 1 gün sonra hayatını kaybetti. Polis memuru Erol Güler (28), e...
10.07.2020 (0)
Coğrafi İşaretli Ürünlerde Sahtecilik
YÜCİTA Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, coğrafi işaretlerin aslında bir ürünü...
10.07.2020 (0)
Kepez'de Sünnet Heyecanı Başladı
KEPEZ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sünnet etkinliği başladı. ...
10.07.2020 (0)
Doğadan Gelen Sağlık; Elma Yağı
Demre ilçesine bağlı Çevreli Mahallesi'nde yıllardır birçok hastalığa, yanıklara...
10.07.2020 (0)