Foto Galeri WebTV

8 Ağustos 2020 Cumartesi  17:37
Sörf Tahtası Üretmeye Başladı
ANTALYA'da babasıyla evinin bahçesinde hobi amaçlı ürettiği sörf tahtaları beğenilince işlerini büyütme kararı alan maden mühendisi Timuçin Gönenden, tamamı el yapımı 15 sörf tahtası yaptı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA'da babasıyla evinin bahçesinde hobi amaçlı ürettiği sörf tahtaları beğenilince işlerini büyütme kararı alan maden mühendisi Timuçin Gönenden, tamamı el yapımı 15 sörf tahtası yaptı. Yaptığı sörf tahtalarını Marmaris ve Alaçatı'daki sörf tutkunlarına satan genç girişimcinin hedefi yurt dışına açılmak.

Antalya'da uzun yıllar farklı sektörlerde çalışan, ardından hayallerinin peşinden koşarak sörf tahtası yapmaya başlayan Timuçin Gönenden, babasıyla birlikte evinin bahçesine kurduğu 30 metrekare atölyede çalışıyor. Maden mühendisi olduğunu, fakat mesleğini yapmadığını anlatan Gönenden, bir yıl içinde üretip sattığı 15 sörf tahtasının profesyoneller tarafından beğenildiğini belirtti. Sörf tahtası yapma işine girmeden önce babasıyla denize açılmak için bir tekne yapmaya karar verdiğini anlatan Gönenden, 3 yılda yaptığı teknenin de satılmasıyla birlikte farkında olmadan ticari bir işin içinde kendini bulduğunu vurguladı.

KENDİM İÇİN YAPTIĞIM TEKNE SATILDI

Evinin önünde yaptığı teknenin denize indirilmesinin ardından bir arkadaşı tarafından beğenilip satın alındığını anlatan Gönünden, sözlerini şöyle sürdürdü; "Hobilerimi kovalayarak evimin bahçesinde kurduğum atölyede üretim yapıyorum. Sörf tahtası, yani kürek sörfü olarak bilinen sporu yapabilmek için bu ürünleri yapıyorum. Babamla birlikte tahtaları yapıyoruz. İlk bordu kendim için yaptım. Beğenildi, yakınlarım talep etmeye başladı. İnsanların ilgi gösterdiğini fark ettim. Bir yıldır üretiyorum. Marmaris, Alaçatı gibi yerlerden talep alıyorum, satışlarımız oluyor. Bu bordların en büyük özelliği tamamen el yapımı olması. Kendim için yaptığım bir tekneyi de 3 yıl önce beğendiler ve sattım. Ardından 3 tekne daha yaptım, üçüne de alıcı çıktı. Hobi olarak çıktığım yolda, şimdilerde sipariş üzerine çalışmaya başladım. İşler biraz daha büyüyünce ürettiğimiz bordları ihraç etmeyi hedefliyorum" dedi.

BABADAN TAM DESTEK

Avukat Sunay Gönenden de oğlunu yalnız bırakmıyor. Fırsat bulduğu her anı atölyede geçiren Sunay Gönenden, "Timuçin'e yardım etmek hoşuma gidiyor. Asıl işi oğlum yapıyor. Ben ona destek olmaya çalışıyorum. Görsel kontrol benim işim. Türkiye'ye yeni gelen bir spor. Yurt dışında oldukça çok yapılıyor. Ülkemizde imal eden bildiğimiz kadarıyla yok. Kürek sörfü sporunu severleri içinde faydalı olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

Otel Deposunda 9 Bin 51 Şişe Sahte İçki
Serik ilçesinde polisin düzenlediği baskında bir otelin deposunda yapılan aramad...
21.09.2020 (0)
Sokakta Satranç Var Düzenlendi
Sokakta Satranç Var etkinlikleri 12-20 Eylül tarihleri arasında hijyen maske ve ...
21.09.2020 (0)
İlk Teneffüste Öğrencilerin Meyvesi Büyükşehir'den
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in okulun ilk günü için çocuk...
21.09.2020 (0)
Kırbıyık Holding Aytemiz Alanyaspor'a Sponsor Oldu
AYTEMİZ Alanyaspor Kulübü, Kırbıyık Holding ile 1 yıllık sponsorluk anlaşması im...
21.09.2020 (0)
Üniversiteyle İş Birliğine Hazırız
“Özellikle sağlık turizmi alanında ve sağlık kongrelerinde ATAV çatısı altında k...
21.09.2020 (0)
Kum Zambakları Çiçek Açtı
Demre ilçesinde koruma altında olan kum zambakları çiçek açtı. Görüntüleriyle il...
21.09.2020 (0)
CHP'li Zeybek'ten Orman Yangınları Önergesi
CHP Milletvekili Rafet Zeybek, geçen sene Antalya'da orman yangınlarının sebeple...
21.09.2020 (0)
ATASEM'e Online Kayıtları 23 Eylül'de
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) kur...
21.09.2020 (0)
Antalya Açıklarındaki Denizaltı İlgiyle İzlendi
ANTALYA Limanı'nda sismik arama gemisi Oruç Reis'in bakım ve ikmali devam ederke...
21.09.2020 (0)
Toprağa Gömülü Cansız Bedeni Bulundu
ANTALYA'da 13 gündür kayıp olarak aranan 2 çocuk annesi Duygu Çelikten'in (30), ...
21.09.2020 (0)