Foto Galeri WebTV

2 Aralık 2020 Çarşamba  17:41
Parklar Açık Hava Restoranı Gibi
KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında restoranların sadece 'paket servis' ve 'gel al' şeklinde hizmet vermeye başlaması, Antalya'daki parkları açık hava restoranına çevirdi.
 

QR Kodu
 

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında restoranların sadece 'paket servis' ve 'gel al' şeklinde hizmet vermeye başlaması, Antalya'daki parkları açık hava restoranına çevirdi. Vatandaşlar, restoranlardan aldıkları yemeklerini parklardaki banklarda yerken, paket serviste en çok verilen adresler de yine parklar oldu. Restoran işletmecisi Gökhan Çetin, “Telefonla arayıp sipariş veriyorlar. Adresi istediğimizde çevredeki parkları söylüyorlar" dedi.

İçişleri Bakanlığı, son dönemde ülke genelinde koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle geçen hafta genelge yayımladı. Genelgede, koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde restoran, lokanta pastane, kafe ve kafeterya gibi işletmelerin, 10.00 ile 20.00 saatleri arasında ‘paket servis’ ya da ‘gel al’ hizmeti vereceği belirtildi. Bunun üzerine işletmeler masa ve sandalyelerini kaldırarak hizmet vermeye devam etti.

PAKET SERVİS SAYISINDA ARTIŞ

Yemek yiyecek yer bulamayan vatandaşlar, işletmelere gidip aldıkları yiyecekleri çevrede bulunan parklardaki banklarda yemeye başladı. Paket servis sayısında artış yaşayan işletmelerin en çok aldığı adres ise çevredeki parklar oldu. Durum öyle bir hal aldı ki karşısında park bulunan işletmeler servislerini direkt parklara yapmaya başladı.

Parkta yemek yiyenlerden Mert Macit, “Restoranlar yasak olduğu için biz de parkta yemek zorunda kalıyoruz. Restorandan alıp buraya getiriyoruz. Çalıştığımız iş yerindeki arkadaşlarımız da burada yiyor, onun dışında çok fazla kişi burada yiyor. Eskiden oturup yiyip kalkıyorduk, şimdi önce gidip alıyoruz sonra parka geliyoruz" dedi.

‘DÜKKANIN ÖNÜNDE YEMEK İSTİYORLAR, İZİN VERMİYORUZ’

İş yerine yakın yerdeki parkta yemek yiyen Hüseyin Kaan Demir, “Eskiden restoranlarda yiyorduk. Şimdi pandemiden dolayı yasaklandı. İş yerimizdeki tüm arkadaşlarımızla burada yiyoruz. Hatta burada bir sürü insan parkta oturup yemeğini yiyor. Burada yemek yerken zorlanıyoruz. En azından restoranda temizliği biz yapmıyorduk burada onu da biz yapıyoruz" diye konuştu.

Restoran işletmeciliği yapan Selma Üstünel, “Yasağın ardından müşterilerimizin çoğu 'nerede yiyeceğiz o zaman' diye, sorup almadan gidiyor. Bazen dükkanımızın önünde yemek istiyorlar, izin vermiyoruz. Bizimle bu durum yüzünden kavga edenler dahi oluyor. Parkların yemek yiyenlerle dolu olduğunu duyuyoruz. Bizden yemeğini alan kişiler de çevredeki parklarda yiyor" dedi.

Parklara servis yapan Gökhan Çetin, “Yasaklar başladıktan sonra paket servisimizde artış oldu. Telefonla arayıp sipariş veriyorlar. Adresi istediğimizde çevredeki parkları söylüyorlar. Yiyecek ve oturacak yer olmadığı için insanlar parkları tercih ediyor. Biz de servisimizi parklar da dahil olmak üzere yapıyoruz" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

Savaş: “Esnaflar Toplumun Sigortasıdır”
Savaş; “Milletimizin, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik içinde huzur ...
21.01.2021 (0)
Cami Hırsızlığı Şüphelisi Tutuklandı
Serik ve Aksu ilçelerindeki 5 camiden hırsızlık yaptığı iddia edilen S.Ç. (34) p...
21.01.2021 (0)
Güreş Eğitim Merkezi Yenileniyor
Boğazkent Mahallesi’ndeki Serik Güreş Eğitim Merkezi Antalya Büyükşehir Belediye...
21.01.2021 (0)
60 Çocuğa Kışlık Giyim Ve Erzak Yardımı
Antalya Sosyal Sorumluluk Gönüllüleri Platformu tarafından ihtiyaç sahibi 60 çoc...
21.01.2021 (0)
Oyuncaklarıyla Maske Kullanımına Dikkati Çektiler
Antalya'da çocuklar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden biri olan ma...
21.01.2021 (0)
SKG Borcu Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
ANTALYA Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nejat Deniz, kuruma pirim borcu o...
21.01.2021 (0)
Büyükşehir,Antalyakart İçin Stant Kurdu
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getir...
21.01.2021 (0)
50 Bin Tonluk Ek Domates Kotası Sevindirdi
RUSYA'nın, geçen ay 200 bin tonluk kotanın dolduğu Türkiye'den domates ihracat k...
21.01.2021 (0)
100 İtfaiye Erine Eğitim Verildi
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini en üst seviy...
21.01.2021 (0)
Melek İpek, Üniversiteye Hazırlanıyor
ANTALYA'da, işkence görüp, kendisini ölümle tehdit eden 12 yıllık eşi Ramazan İp...
21.01.2021 (0)