Foto Galeri WebTV

21 Ocak 2021 Perşembe  17:33
Keser: “Haydi Serik Evden Kur’an Öğrenmeye”
İbrahim Keser; “Müftülüğümüzce ‘Haydi Serik Evden Kur’an Öğrenmeye’ sloganıyla çevrimiçi uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim öğrenme programı başlatıldı.”
 

QR Kodu
 

İbrahim Keser; “Müftülüğümüzce ‘Haydi Serik Evden Kur’an Öğrenmeye’ sloganıyla çevrimiçi uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim öğrenme programı başlatıldı.”

Serik İlçe Müftüsü İbrahim Keser, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, ‘Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı’ kapsamına ‘Haydi Serik Evden Kuran Öğrenmeye’ çalışması ile dahil olduklarını açıkladı. İlçe Müftüsü Keser, 14 yaş üzerinde Kuranı Kerim okumasını bilmeyenlerin katılabileceği programa kayıtların internet üzerinde olduğu gibi cami ve kurslardaki din görevlileri tarafından da yapılabildiğini kaydetti.

Haftada 3 Gün ve Günde 2 Saat

İlçe Müftüsü İbrahim Keser programla ilgili şu bilgileri verdi; “Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde din hizmetlerini aralıksız sürdüren Diyanet İşleri Başkanlığımız ‘Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı’ hazırladı. Bizde İlçe müftülüğü olarak bu programa, ‘Haydi Serik Evden Kuran Öğrenmeye’ diyerek dahil olduk.

Kovid-19 salgını nedeniyle daha önce Kur’an kurslarındaki yüz yüze yürütülen eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle devam ettirdiğimiz şu günlerde bu kurslara katılamayan Serikli hemşerilerimiz için Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı hazırladık. Haftada 3 gün ve günde 2 saat dersin yapılacağı programa başvurular, https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx adresi üzerinden yapılabilecektir. 14 yaş üzerindeki kişilerin başvurabileceği programa, Kur’an-ı Kerim okumasını bilmeyenler katılabilecektir. Ayrıca isteyen kardeşlerimiz camii ve Kuran Kursu Görevlilerimize başvurarak ta kayıtlarını yaptırabileceklerdir.”

“Engelli Vatandaşlar İçin de Kuran Öğrenme İmkanı Var”

“Engelli vatandaşlarımız için seçeneklerin de oluşturulduğu programa, Braille okumayı bilen görme engelliler ile işitme engelli vatandaşlar da başvuru yapabilecek. Ayrıca görme engelli vatandaşların durumlarını gösteren bir raporla başvurmaları halinde “Braille Kur’an-ı Kerim Elif-Ba’sı” ücretsiz olarak adreslerine gönderilecektir. İşitme engelli vatandaşların eğitimlerinde ise işitme engelliler için özel hazırlanan Elifba cüzü kullanılacak. Programa kayıt yaptıran işitme engelli vatandaşlar, https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/Documents/isitme-engellilere-ozel-elif-ba-1.pdf linki üzerinden kitabın PDF formatına ücretsiz olarak erişilebileceklerdir.

İlçe Müftülüğümüz tarafından Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programına, Cami görevlilerimiz ve Kur’an Kursu Öğreticilerimiz tarafından başlandı. Online olarak devam eden programlara katılımına ilginin yoğun olmasını bekliyoruz. İçinde bulunduğumuz şu günleri Kuranı Kerim öğrenmek için bir fırsata çevirmeliyiz.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Serik'te Yüz Yüze Eğitim Heyecanı
Serik’te Pazartesi günü bazı sınıflarda başlayacak olan yüz yüze eğitimin heyeca...
25.02.2021 (0)
Karadayı İlkokulu 9 Proje İle E-Twinning’de
Avrupa’nın en heyecan verici öğrenme topluluklarından biri olan eTwinning Platfo...
25.02.2021 (0)
Yücel: “Dünya Ölçeğinde Bir Kampüs”
Enver Yücel; “Dünya ölçeğinde bir kampüsün kuruluyor olması sadece Serik değil, ...
24.02.2021 (0)
16 Okulda Yüz Yüze Eğitim Başladı
Serik’te 14 ilk-ortaokul ve 2 anaokulunda yüz yüze eğitim 15 Şubat Pazartesi iti...
16.02.2021 (0)
Üniversiteler Baharda Hibrit Eğitime Geçiyor
YÖK Başkanlığı'nın açıklamaları kapsamında, 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar ...
16.02.2021 (0)
Antalya'da 15 Şubat'ta Köy Okulları Açılıyor
Pazartesi itibariyle il genelinde kırsal alanlarda seyrek nüfuslu yerleşim bölge...
11.02.2021 (0)
Erdoğan: “Talebimiz Karşılık Bulmalıdır”
Erdal Erdoğan; “Kamu çalışanına verilen zam oranı yüzde 14 tür. 2020 enflasyon o...
3.02.2021 (0)
Genç Hayırseverden Serik’e Okul
Vali Ersin Yazıcı, Serikli hayırsever İbrahim Şahin ile 8 derslikli Naturalya İb...
27.01.2021 (1)
Müftülükten Gençler İçin Proje
Keser; “Her bir görevlimiz görev mahallinden tespit edip bilgilerini müftülüğümü...
25.01.2021 (0)
Öğrencilere 110 Tablet Desteği
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB), Milli E...
24.01.2021 (0)