Foto Galeri WebTV

25 Şubat 2021 Perşembe  17:56
Feride'nin Tek İsteği Salıncakta Sallanmak
ANTALYA'da yaşayan Feride Mehmetoğlu'nun (41) küçük yaştayken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle belden aşağısı felç kaldı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA'da yaşayan Feride Mehmetoğlu'nun (41) küçük yaştayken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle belden aşağısı felç kaldı. 7 yıldır yatağa bağlı yaşayan ve en iyi arkadaşları olan oyuncak bebekleriyle yaşama tutunan Feride'nin tek isteği ise salıncakta sallanmak.

Özbekistan'da yaşayan Safiye (61) ile Hacı Rahim Mehmetoğlu (67) çiftinin 5 çocuğundan en küçüğü olan Feride, 5 aylıkken hastalandı. Hastanede dahi ateşi düşürülemeyen Feride Mehmetoğlu'na, ateş düşürücü aşı yapıldı. İddiaya göre aşırı doz aşı nedeniyle Feride Mehmetoğlu'nun belden aşağısı felç oldu. O günden sonra uygulanan tedaviler sonunda Feride, yalnızca ayaklarını sürüyerek hareket etmeye başladı.

BEBEKLERİNE İSİMLER VERDİ

Mehmetoğlu ailesi, 10 yıl önce 'Bizim yurdumuz Türkiye' diyerek geldikleri Antalya'ya yerleşti. Feride Mehmetoğlu, 7 yıl önce yürüme becerisini tamamen kaybederek yatağa bağımlı hale geldi. Tüm ihtiyaçlarını anne ve babasını karşıladığı Mehmetoğlu, bebek ve çocuklara duyduğu sevgiyi ise oyuncak bebekleriyle gidermeye başladı. Hediye olarak gelen bebeklerine isimler veren Feride Mehmetoğlu, en iyi arkadaşları olan bebekleriyle yaşama tutundu. Tüm yaşamı odasında geçen Feride Mehmetoğlu'nun tek isteği ise salıncakta sallanmak.

7 YILDIR YATAĞA BAĞIMLI

Kızının her ihtiyacında yanında olduklarını söyleyen Safiye Mehmetoğlu, "Feride bebekken ateşi yükseldi ve hasta oldu. Özbekistan'da hastaneye götürdük, orada da ateşini düşüremediler. 5 aylık olmasına rağmen yüksek dozda aşı yapılınca felç geçirdi ve belden aşağısı tutmuyor. 30 yaşına kadar az da olsa ayaklarını sürüyerek hareket edebiliyordu, sadece düştüğü yerden kalkamıyordu. Aldığı kilolarla son 7 yıldır yatağa bağımlı hale geldi" dedi.

Kızının oyuncak bebekleriyle vakit geçirdiğini söyleyen Mehmetoğlu, "Bebeklerini çok seviyor, 'Bunlar benim kızlarım' diyor. 'Bir insanın 2- 3 kızı olunca cennetlik oluyor' diye duyunca, bebeklerini gösterip bana 'Anne ben cennetlik miyim? Benim de 2 kızım var' diye soruyor. Çok seviyor onları, sarılıyor, öpüyor. Bana da 'Torununu öpsene' diyor. Feride zaten yaşamı seviyor. Oynamayı, çocukları, bebekleri çok seviyor. Dışarıda çocukları oynarken görüyor, 'Anne beni de çıkart' diyor" diye konuştu.

'HAYALİM SALINCAKTA SALLANMAK'

Annesi ve babasının kendisini kaldırmak istediklerinde zorlanmaması için kilo vermeye çalışan Feride Mehmetoğlu, "Bebekleri ve çocukları çok seviyorum. Bütün çocukları çok seviyorum. Bütün anne ve babaların çocuklarını çok seviyorum. Bağrıma basmak istiyorum. Kaç kilo olduğumu merak ediyorum. Bu yüzden tartılmak istiyorum. Hayalim salıncakta sallanmak. Sallanmayı çok istiyorum" dedi. DHA

 
 

 

 

 

Serik’le İlgili 5 Madde Görüşüldü
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında Serik’le ilgili ...
15.04.2021 (0)
Şehitlerin Mezarları Ziyaret Edildi
Şehitler Haftası nedeniyle Serik’teki şehit mezarları ziyaret edildi....
15.04.2021 (0)
Sahil Kontrol İstasyonu Tamamlandı
TÜRKİYE'nin ilk silahlı insansız deniz aracı SİDA'nın, karadan kontrol edilmesi ...
15.04.2021 (0)
Tanesi 80 Lira Olan Karpuz Dilimle Satılıyor
SEZONUN ilk karpuzu pazar tezgahına yüksek fiyatla girdi. Kilosu 8 liradan satıl...
15.04.2021 (0)
Mart Ayında Yağış Bereketi
TÜRKİYE genelinde mart ayında yağışlar, normalin ve geçen yılın üzerinde gerçekl...
15.04.2021 (0)
İmar Komisyonu Başkanlığı iyi Parti’nin
İYİ Parti'nin adayı Barış Bulut, AK Parti ve MHP'nin desteğiyle 5 oyla İmar ve B...
15.04.2021 (0)
Yıllardır Topladığı Antikaların Satışını Yapıyor
Antalya'da işletmeci Mustafa Kızılkaya, yıllardır Türkiye'nin dört bir yanından ...
15.04.2021 (0)
Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği Düzen
Büyükşehir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu en güzel şekil...
15.04.2021 (0)
Kemer Belediyesi'nden Yerli Tohum Atağı
KEMER Belediyesi, dışa bağımlılığı azaltmak ve tasarruf sağlamak amacıyla yerli ...
15.04.2021 (0)
Renkli Topaklar, Aslında Bir Çeşit Ur
AKDENİZ Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, geçen yıl akvaryum...
15.04.2021 (0)