Foto Galeri WebTV

21 Eylül 2021 Salı  17:32
Kepez Drag Yarışları Başlıyor
A2 Teker Spor Kulübü tarafından organizasyonu yapılan motodrag yarışları Kepez Drag Pisti’nde 25-26 Eylül tarihlerinde yapılacak.
 

QR Kodu
 

A2 Teker Spor Kulübü tarafından organizasyonu yapılan motodrag yarışları Kepez Drag Pisti’nde 25-26 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun ( TMF) yarış takviminde yer alan Türkiye Drag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı’na Kepez ev sahipliği yapacak. TMF’nin yarış takviminde yer alan ve A2 Teker Spor Kulübü tarafından organize edilecek Türkiye Drag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı 25-26 Eylül tarihlerinde Kepez Drag Pisti’nde yapılacak. Geçtiğimiz hafta Otodrag yarışları ile sezonu açan Kepez Belediyesi’nin Odabaşı Mahallesi’ndeki yarış pistinde bu hafta sonu Motosiklet sporları heyecanı yaşanacak.

Tütüncü, Yarış Motosikletinde

Yarışmayı organize eden A2 Teker Spor Kulübü üyeleri de motosikletleriyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti. Belediye binasının bahçesinde gerçekleşen kabulde Tütüncü, yarış motosikletine binerek, sporcularla fotoğraf çekildi. Başkan Tütüncü, sohbet ettiği sporculara, kulüp üyelerine yarışta başarılar diledi.

Kepez’de hız tutkusu yasal pistte

Başkan Tütüncü, hız tutkusunun, otomobil ve motor sporlarının gençlerin gönül dünyalarında apayrı bir yere sahip olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti; “Biz, gençlerin hız tutkularını muhteşem pistlerde, yasal zeminlerde güzel, güzel etkinliklerle gidermelerini istiyoruz. Antalya’ya, 2018 yılında muhteşem bir drag pisti kazandırdık. Bu pist, bizim için önemli yatırım ve kazançtı.

Kepez pistinde, yılın değişik zamanlarında otomobil ve motor sporlarında çok önemli aktiviteler yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Kepez pistinde sezonu büyük bir enerji ve özlemle açtık. Gençlerle birbirimizi çok özlemişiz. Antalya olarak motor sporlarını özlemişiz. Bu yarışta bunu fark ettik. Bu hafta sonu da motodrag etkinliğini gençlerle, hız tutkunlarıyla buluşturacağız.”

Antalyalıları hız şölenine davet etti

Kepez pistinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Drag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı’na Antalyalıları davet eden Başkan Hakan Tütüncü; “Önümüzdeki hafta sonu bütün hemşerilerimizi, motosiklet tutkunlarını ve değişik hobilerle hayata tutunanları Kepez'e bekliyoruz. Kepez pistinde sezonu açtık. Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle bu etkinlikleri ne yazık ki yapamamıştık. O sebepten diyorum, birbirimizi çok özledik diye. Önümüzdeki günlerde de motosiklet, otomobil alanında değişik etkinliklerle gençlerle bir araya gelmeye devam edeceğiz.” dedi

Motodrag 25-26 Eylül’de

A2 Teker Spor Kulübü tarafından organize edilecek yarışlara, Türkiye’nin dört bir yanından sporcular katılması bekleniyor. Motodrag 1. Ayak Yarışı’nda 2,5 saniyede 100 kilometrelik hıza çıkan motosikletlerin heyecanı yaşanacak. Kepez Drag Pisti’nde A2 Teker Spor Kulübü tarafından organize edilecek yarışlara Türkiye’nin dört bir yanından sporcular katılacak. Motodrag 1. Ayak Yarışı’nda 2,5 saniyede 100 kilometrelik hıza çıkan motosikletler hız tutkunlarının ilgi odağı olacak. Yarışçılar, hem 402 metre uzunluğundaki pisti en kısa sürede bitirmeye hem de rakiplerinden daha iyi kalkış yapmaya çalışacak.

Sezonun ilk yarışı 25 Eylül Cumartesi günü serbest ve sıralama antrenmanlarıyla başlayacak. Yarışçılar, hem 402 metre uzunluğundaki pisti en kısa sürede bitirmeye hem de rakiplerinden daha iyi kalkış yapmaya çalışacak.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Futbolun Efsaneleri Antalya'da Buluşuyor
Türk-Alman dostluğunu pekiştirmek adına Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Almanya...
22.10.2021 (0)
Nuri Şahin, Basın Toplantısında Konuştu
Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, futbolu bırakma kararının y...
22.10.2021 (0)
Serik, Ankara’ya Hazırlanıyor
Serik Belediyespor, Ankaraspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor....
21.10.2021 (0)
Serik Son Dakikada 3 Puanı Aldı
Antalya Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda Somaspor’u konuk eden Serik Belediyespor ...
18.10.2021 (0)
Kıta Elemeleri Türkiye'de Yapılacak
Türkiye, Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Şampiyonası kıta elemelerine ev sahipli...
18.10.2021 (0)
Elif'in Tek Eksiği Altın Madalya
ANTALYA'da 2 yıl önce ağabeyinin antrenmanını izlerken heveslenerek güreş eğitim...
16.10.2021 (0)
Serik Soma’yı Ağırlıyor
Serik Belediyespor Somaspor’u Antalya’da konuk edecek....
15.10.2021 (0)
Bertrandi'den Türkiye'ye Övgü
Avrupa Triatlon Birliği Başkanı Renato Bertrandi'den Türkiye'ye Övgü...
15.10.2021 (0)
Maçlar Üniversite Stadında
Serik Belediyespor 3 maçını Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda oynayacak....
14.10.2021 (0)
Türkiye Triatlonda Hedef Büyüttü
''Olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonalarında vitrinlere, kürsüye oynayan ...
13.10.2021 (0)