Foto Galeri WebTV

30 Haziran 2022 Perşembe  17:52
Savaş Mağduru Çocuklar İçin Söyledi
ANTALYA'da Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ile Savaşsız Çocukluk (Childhood Without War) proje yönetimi iş birliğinde düzenlenen Jamala konserine ilgi yoğun oldu.
 

QR Kodu
 

ANTALYA'da Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ile Savaşsız Çocukluk (Childhood Without War) proje yönetimi iş birliğinde düzenlenen Jamala konserine ilgi yoğun oldu. Ukraynalı çocuklara destek amaçlı planlanan konsere, Antalya’da barınan savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla, kentte yerleşik yaşayan Ukraynalı aileler ve çocukları katıldı.

Ankara merkezli SGDD-ASAM ile Childhood Without War proje yönetimi tarafından Ukrayna’da devam eden savaştan etkilenen çocuklara destek olmak amacıyla Antalya’da açık hava tiyatrosunda gerçekleşen etkinlikte, 2016 yılı Eurovizyon Şarkı Yarışması birincisi Ukraynalı Jamala sahneye çıktı. Geceye, savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan çocukların yanı sıra, Antalya’da aileleriyle birlikte yerleşik yaşayan Ukraynalı çocuklar katıldı. Konser öncesi Ukraynalı çocukların yaptıkları dans gösterisi ilgi ile izlendi.

Jamala’nın şarkılarına Ukraynalı çocuklar da eşlik etti. Konsere Ukrayna vatandaşları ellerinde ‘No War’ yazılı dövizlerin yanı sıra ülke bayraklarıyla katıldı.

Konser öncesi düzenlenen basın toplantısında savaşla ilgili düşüncelerini anlatan Jamala, konuşmasına 5 farklı dilde selam verip son olarak ‘Selamün Aleyküm’ dedi. Rusya’nın başlattığı savaşın çocukları derinden etkilediğini belirten Jamala, “Dört ay boyunca dünyanın farklı noktalarında bulundum. Dünyanın farklı yerlerinde Ukrayna’ya destek sözleri duydum” dedi.

HİBE SİHALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye’nin Ukrayna’ya desteğine minnattar olduğunu vurgulayan Jamala, BAYKAR firmasının 3 TB2 SİHA hibe etmesine de teşekkür etti. Antalya’da barınan Ukraynalı çocuklarla önceki gün birlikte olduğunu, her birinin gözlerine baktığında birer yetişkin gördüğünü vurgulayan Jamala, sözlerini şöyle sürdürdü;"Ailemde savaşı yaşayan dördüncü nesil kadınım. Daha önce ninem de Kızılordudan kaçmak için aynı şeyleri yaşadı. Bu konserin gelirinin yetim çocuklara ulaşacağını bilmek beni mutlu ediyor. Bu akşam bir de Türkçe şarkı söyleyeceğim. Türkiye’ye ayrıca teşekkür edip minnettarlığımı göstermek istiyorum.”

KONSOLOS RUSTAMOV: JAMALA’YA TÜRKİYE’DE VE UKRAYNA’DA SAYGI DUYUYORLAR

Antalya Ukrayna Konsolosu Emir Rustamov ise "Antalya’da Jamala hanımla tanışmak ve Ukrayna’yı burada temsil etmek benim için onurdur. Çocuklar için bir konser düzenlemek güzel bir şey. Konsere destek veren herkese teşekkür ederim. Jamala bizim için çok önemli bir sanatçıdır. 2016 yılında Eurovizyon Şarkı Yarışması’nda kazandığı şarkı Kırım dilindeydi. Bu yüzden Jamala hanıma Türkiye’de ve Ukrayna’da saygı duyup önem veriyorlar” dedi. (DHA)

 
 

 

 

 

reklam

Serik’e Yeni Okul Geliyor
Gedik Mahallesi’ne yeni bir ilkokul inşaatı başlıyor....
8.08.2022 (0)
İhracat 20 Yılda 25 Katına Çıktı
Bakan Kirişci, Türkiye'nin su ürünleri ihracatının 20 yılda yaklaşık 25 katına ç...
8.08.2022 (0)
AÜ'de Türkiye'nin En Büyük Tarım Teknokenti
AÜ tarafından Antalya için dev bir proje hayata geçiriliyor. Rektör Özlenen Özka...
8.08.2022 (0)
İnsansız Cankurtaran Robotla Hızlı Müdahale
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı Sahili'ndeki EKDAĞ Plajı'nda başlatt...
8.08.2022 (0)
Yanan Alanlarda Yaban Hayatı Yeniden Canlanıyor
Manavgat ilçesinde geçen yıl 65 bin hektara yakın ormanın yok olduğu yangın sonr...
8.08.2022 (0)
5 Bininci Yavru Caretta Caretta Akdeniz'e Ulaştı
CARETTA caretta kaplumbağalarının Türkiye'deki 21 yuvalama ve üreme alanından Pa...
8.08.2022 (0)
Tramvay Yolunda Sıkı Denetim
ANTALYA'da polis, tramvay yolunu ve kaldırımı kullanan motosiklet ve skuter kull...
8.08.2022 (0)
Sokak Hayvanı Sahiplenenler Mutlu
KONYAALTI Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nden bire...
8.08.2022 (0)
''İmparator Nero'' Yazıtı Antik Deniz Fenerinde
Nero'nun Patara'ya prestij eseri olarak yaptırdığı ve restorasyon kapsamında yen...
8.08.2022 (0)
Helmann, Yatırım Gayrimenkul Fonu Kurdu
ANTALYA merkezli, geliştirdiği çevreci ve yüksek kaliteli projelerle yerli ve ya...
8.08.2022 (0)