Foto Galeri WebTV

8 Ağustos 2022 Pazartesi  18:37
Sokak Hayvanı Sahiplenenler Mutlu
KONYAALTI Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nden birer kedi sahiplenen Kaplan ve Keleş aileleri,bundan dolayı hem kendilerinin hem de çocuklarının çok mutlu olduğunu söyledi
 

QR Kodu
 

KONYAALTI Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nden birer kedi sahiplenen Kaplan ve Keleş aileleri, bundan dolayı hem kendilerinin hem de çocuklarının çok mutlu olduğunu söyledi.

Konyaaltı Belediyesi, sağlık ve rehabilitasyon merkezinde sokak hayvanlarının sağlık ve kısırlaştırma işlemlerini düzenli olarak sürdürürken, bir yandan da sokak hayvanlarına sıcak bir yuva buluyor. Kedi veya köpek sahiplenmek isteyen vatandaşlar, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nin yolunu tutuyor. Tüm sağlık kontrolleri ve kısırlaştırma işlemi yapılan hayvanları sahiplenen vatandaşlar, bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özellikle çocuklarının bir kedi sahiplenmeyi çok istediğini belirten Mihraciye Kaplan, Konyaaltı Belediyesi ile iletişime geçtiğini söyledi. Belediye yetkilileri ile konuştuktan sonra Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettiğini söyleyen Kaplan, “İsmini Paşa koyduğumuz kedi sütten yeni kesilmişti. Onu çok beğendik ve sahiplendik. Çocuklarımız da çok mutlu oldu. Paşa'nın tüm aşı ve sağlık kontrolleri belediye çalışanları tarafından yapıldı" dedi. İrmik isimli kediyi sahiplenen Aysel ve Ahmet Kahraman Keleş çifti ise verdikleri bu hizmetten dolayı Konyaaltı Belediyesi ve Belediye Başkanı Semih Esen'e teşekkür etti.

SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN

Sokak hayvanlarına sıcak bir yuva bulmak için kapılarının her daim hayvanseverlere açık olduğunu belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Sokak hayvanlarını kendi halinde sahipsiz bırakmıyoruz. Sağlık, beslenme gibi temel ihtiyaçlarını gidermek adına sokak hayvanlarını gerek sağlık merkezimize getirerek gerekse de sokakta her zaman gözetliyoruz. Onların aşılarını, kısırlaştırma işlemlerini ve tüm sağlık kontrollerini yaptıktan sonra sahiplendiriyoruz. Buradan tüm yurttaşlarımıza sesleniyorum, satın almayın sahiplenin" dedi. Sokak hayvanlarına daha doğal ve sağlıklı bir ortam sağlamak adına yasal düzenlemelerin şart olduğunu yineleyen Başkan Esen, belediyelerin sokak hayvanları üzerinde çok kısıtlı bir yetkiye sahip olduğunu ifade etti.(DHA)

 
 

 

 

 

reklam

Yazıcı, Pamuk Hasadına Katıldı
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Serik Karıncalı Mahallesi'nde pamuk hasadına katıldı...
29.09.2022 (0)
Boduroğlu Tarım Açıldı
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur'un yeğeni Hüseyin Bodur'un sahibi olduğ...
29.09.2022 (0)
Serik'te Yaya Önceliği Etkinliği
Serik ilçesinde 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' kapsamında etkinl...
29.09.2022 (0)
Madalya İle Döndüler
Kickboks Şampiyonasından Serikli sporcular 9 madalya kazanarak döndüler....
29.09.2022 (0)
Motosiklet Sürücülerine Eğitim
Serik ilçesinde jandarma ekipleri motosiklet sürücülerine eğitim verdi. Sürücüle...
29.09.2022 (0)
Aspendos'ta Safina Konser Verdi
ASPENDOS Born Again etkinlikleri kapsamında İtalyan operatik pop sanatçısı Aless...
29.09.2022 (0)
LÖSEV Antalya’dan Lösemiyle Yolculuk Etkinliği
Lösemili Çocuklar Sağlık Ve Eğitim Vakfı -LÖSEV tarafından gerçekleştirilen “Lös...
29.09.2022 (0)
Özel Çocuklar, Eski Çorapları Bebeğe Dönüştürdü
ANTALYA'da Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'nin özel çocukları, e...
29.09.2022 (0)
Tarihi Surlar Temizlendi
TURİZM kenti Antalya'nın simge yapılarından Üç Kapılar'a uzanan Kaleiçi surların...
29.09.2022 (0)
Başkan Böcek: 50 Milyonluk Tesisin Temeli Atılacak
Korkuteli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı binasının açılışına katılan An...
29.09.2022 (0)