Foto Galeri WebTV

6 Şubat 2023 Pazartesi  11:21
Serik’e Çok Yakıştı
Serik Millet Bahçesi’nde vatandaşlarla düzenlenen buluşmada Millet Bahçesi Camii ibadete açıldı ve birlikte yemek yenildi.
 

QR Kodu
 

Serik Millet Bahçesi’nde vatandaşlarla düzenlenen buluşmada Millet Bahçesi Camii ibadete açıldı ve birlikte yemek yenildi. Kaymakam Şahin, ‘Serik’e çok yakıştı’ derken; Belediye Başkanı Aputkan, ‘Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum.’ dedi

Serik Millet Bahçesi’nde Serik Belediyesi tarafından vatandaşlarla buluşma, yemek ikramı etkinliği düzenlendi ve Millet Bahçesi Camii ibadete açıldı. Cuma namazını Serik Millet Bahçesi Camii’nde kılan protokol üyeleri ve vatandaşlar daha sonra Serik Millet Bahçesi’nin bölümlerini gezdiler. Düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Cemal Şahin, Belediye Başkanı Enver Aputkan, STK başkanları, muhtarlar, siyasi parti başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Aputkan, “Millet Bahçemizde Bugün Vatandaşlarımızla Buluştuk”

Gazetecilerin sorularını cevaplayarak Millet Bahçesi ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Enver Aputkan şunları söyledi; “Bugün millet bahçemiz içerisinde yapılan camimizde ilk cumamızı hep birlikte kıldık. Hepimizin bildiği üzere Millet Bahçemiz 11 Ocak 2023 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapıldı. Sonrasında ise TOKİ tarafından Serik Belediyemize devri tamamlanan Serik Millet Bahçemizde bugün Serikli vatandaşlarımızla buluştuk.”

“Herkese Şahsım ve İlçem Adına Teşekkür Ediyorum”

“Öncelikle başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, bütün milletvekillerimize, geçen kamu ve özel kurumlara, çalışanlara ve emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum. Serik Millet Bahçemiz 65 dönüm üzerine kurulmuştur. İçerisinde spor alanları, çocuk oyun alanları, sosyal donatılar, cami, restoran, kütüphane, kafeler, yürüyüş yolları ile milletimizin hizmetine sunulmuştur.”

“Toplamda 100 Dönüme Ulaşacak”

“Millet Bahçemizin kuzey kesiminde bulunan 11 bin 500 metrekarelik bir alanda ise hazırladığımız projeleri uygulayarak tamamladıktan sonra orayı da millet bahçemizin içine dahil edeceğiz. Bununla birlikte Meslek Yüksekokulu'nun Batı bölümündeki alanlarla ilgili düzenleme çalışmalarımız da devam ediyor. Yeşil alan olarak onlar da bittikten sonra yaklaşık burada toplam 100 dönüm civarında bir alan hem şehrimize değer katacak hem de insanlarımızın nefes alacağı çocuklarımızın mutlu olacağı bir yer olacaktır.”

“Bütün Serikliler, Hepimiz, Halkımız Sahip Çıkmalı”

“Kameralarla 24 saat izlenen yine koyduğumuz zabıta kulübeleri ile zabıtalarla 24 saat esasında görev yapılan Millet Bahçemizde emniyetimiz de sürekli görev yapmakta Kaymakamımıza ve İlçe Emniyet Müdürümüze de teşekkür ediyorum. Serik Millet Bahçesi ilçemizin güzel bölgelerinden bir tanesi olmuştur. Bütün Seriklilerin, hepimizin, halkımızın sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Hepimiz Serik'te yaşayan herkes bu yatırımlara sahip çıkarsak güzelliğini koruyabiliriz, çocuklarımıza, gençlerimize, insanlarımıza nefes alacakları bu yerleri daha da güzelleştirmiş oluruz.”

“Temiz, Güvenli Bir Bölge”

“Şu anda Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdumuzda bu bölgede bulunuyor. Burada 800 civarında öğrencimiz kalıyor. Böyle güzel bir yatırımın yapılması Türkiye'nin dört bir yanına gelen öğrenciler için de daha rahat eğitim öğretim görmeleri açısında önemli. Burasının nefes adına olacak güzel zaman geçirebilecek yaşanabilecek temiz güvenli bir bölge olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Hep birlikte sahip çıkarak daha da güzelleştirip hep birlikte daha da geliştireceğiz. Bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bir kez daha Serik için hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.”

Şahin: “Serik’e Çok Yakıştı”

Kaymakam Cemal Şahin ise şunları söyledi; “Serik Millet Bahçemizin içerisinde, sosyal alanlar, sosyal donatı alanları, kütüphane, ders çalışma alanı, kafeteryaları, camisi, çocuk oyun alanlarından oluşan kapsamlı bir proje oldu. Millet Bahçemiz gerçekten Serik’e çok yakıştı. Gerçekten ilçemize çok yakışan bir konumda vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

Millet Bahçemiz bulunduğu yer itibariyle ise mahallelerimizin tam ortasında. Hastanemizin ve meslek yüksekokulumuzun hemen yanı başında ve yine okullar bölgemize de çok yakın bir noktada. Bu konum itibariyle bu bölgedeki oluşan ihtiyacı da karşılayacağına düşünüyorum. İlçemize vatandaşlarımıza hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Daha sonra ise Serik Belediyesi tarafından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Antalya'da Turizm Sektörü, Yaz Sezonuna Hazır
Yaklaşık 150 ülkeden turist ağırlayan Antalya'da turizm sektörü, bu yıl özellikl...
25.03.2023 (0)
Antalyalı Hayırseverden Kepez'e Sağlık Merkezi
VALİ Ersin Yazıcı, hayırsever Süleyman Akbıyık ile Kepez ilçesinde yapılacak ola...
25.03.2023 (0)
Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor
Antik Ve Modern Yaşamın İç İçe Olduğu Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor...
25.03.2023 (0)
Bakan Çavuşoğlu, Depremzedelerle Birlikte Yaptı
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ramazanın ikinci iftarını; 6 Şubat'ta meydana...
25.03.2023 (0)
'Enkaz Arkeolojisi'yle 288 Eser Kurtarıldı
KÜLTÜR Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, depremde yıkılan ...
25.03.2023 (0)
Kahve Tarlaları Kuşların Beslenme Düzenini Bozuyor
Kuşların temel besinlerini azaltarak, hayatta kalabilmeleri için beslenme düzenl...
25.03.2023 (0)
Depremzede Çocukların Yaraları Sanatla Sarılıyor
AKDENİZ Üniversitesi yerleşkesinde ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında konuk edi...
24.03.2023 (0)
Turizm Öğrencileri Sektörde İstihdam Edilecek
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen ve turizm bölümlerind...
24.03.2023 (0)
A Kategorisi İkinci Ayağı Belek’te Başladı
Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından düzenlenen ve 2023 faaliyet takviminde...
24.03.2023 (0)
'Su Kaynaklarımızı Tüketiyoruz'
ANTALYA Tarım Konseyi (ATAK) ile Antalya Ticaret Borsası (ATB), Dünya Su Günü'nd...
24.03.2023 (0)