Foto Galeri WebTV

21 Mart 2023 Salı  16:21
Tekeli’de Çanakkale Coşkusu
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Türk şehitlerini anma günü etkinlikleri Tekeli Ortaokulu bahçesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
 

QR Kodu
 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Türk şehitlerini anma günü etkinlikleri Tekeli Ortaokulu bahçesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Türkçe Öğretmeni İbrahim Etli’nin gerçekleştirdiği, Görsel Sanatlar Öğretmeni Özlem Yıldız’ın Çanakkale kahramanları temalı sahne tasarımı ile programa renk verdiği tarihimizin altın sayfalarında yer alan en büyük zaferlerimizden biri olan Çanakkale Zaferi programı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın coşkuyla okunmasıyla başladı. Beden Eğitimi Öğretmeni Aslı Kaşıkçı ve Müzik Öğretmeni Funda Yılmaz eşliğinde söylenen marşımızın ardından 5/C sınıfı öğrencisi Ozan Özgün’ün kompozisyon dalında Antalya birincisi olan yazısı ile günün anlama ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. 7/A sınıfı öğrencileri Rümeysa Nevra Çakır ve Esmahan Küçükkavradım’ın duygu dolu anlar yaşandığı şiirlerini okudu. Türkçe Öğretmeni İbrahim Etli önderliğinde 5/B ve 5/C sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Çanakkkale Oratoryosu’ izleyenlerin yüreğinde ''Çanakkale Geçilmez!'' ruhunu bir kez daha oluşturdu. Tekeli Ortaokulu öğrencileri Funda Yılmaz'ın katkılarıyla Çanakkale Türküleri okundu. Sunumun finalinde öğrencilerin bayrak şöleni herkesi duygulandırdı. Ayrıca hafta dolayısıyla okul genelinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında Antalya birincisi olan ve dereceye giren öğrenciler Okul Aile Birliği Başkanı Durmuş Durmaz, şiir dalında dereceye giren öğrenciler Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Av. Özgür Kıvran, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü yarışmasında ilçe birincisi ve ilçe üçüncüsü olan öğrenciler ile 9 Mart yarışmasında ilçe 3.sü olan öğrencilere Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Ecz. Özgür Kumbul, Göster Zekanı Serik projesinde pentago dalında ve küre dalında ilçe 3. sü olan öğrenciler Okul Müdürü Halil Alkan tarafından ödüllendirildi.

Son olarak da Okul Müdürü Halil Alkan konuşmalarında şunları belirtti; "Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum!’ dediği gündür. Vatan toprağı için ayyıldızlı bayrak için, millet için İstiklalimiz için, hürriyetimiz için, bizim için hayatlarının baharında "bir gül bahçesine girer gibi kara toprağa giren" aziz şehitlerimiz, ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. Sizleri saygıyla anıyoruz. Çanakkale Zaferi'nin 108.yılını büyük bir coşkuyla kutlanmasını sağlayan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum.”

Haber: Osman Türkçe


 
 

 

 

 

reklam

“Hedefimiz Çocuklarımızın Geçmişten Kopmaması”
Serik’te ‘Bağımlı Olma Bağlı Ol’ projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi....
28.05.2023 (0)
İş Yerinde Çıkan Yangın Söndürüldü
Serik ilçesinde iş yerinde çıkan yangın söndürüldü....
28.05.2023 (0)
Oy Zarfını Ağzıyla Sandığa Attı
Serik ilçesinde 31 yıl önce iki kolunu kaybeden Bülent Bodur (44), oyunu oğlunun...
28.05.2023 (0)
Otomobilnin Altında Kalıp Öldü,1 Gün Sonra Bulundu
Serik ilçesinde Hasan Tıbık (59), arızalanan otomobilini tamir etmek isterken, t...
28.05.2023 (0)
Yaralı Kuşlara Şifa Oluyor
ANTALYA'da veteriner hekim Gökçe Coşkun, ilkbahar göç döneminde yorgun düşmüş, y...
28.05.2023 (0)
Para Cezasını, Mahalleli Kampanyayla Topladı
HES mücadelesinde birlikte hareket eden Ahmetler halkı, verilen para cezasını k...
28.05.2023 (0)
118 Yıllık Okulda Eğitim
ANTALYA'nın tarihi Kaleiçi semtindeki 118 yıllık Dumlupınar Ortaokulu'nda 1'inci...
28.05.2023 (0)
ENGELLİ VATANDAŞLAR OYUNU KULLANDI
Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yer al...
28.05.2023 (0)
Çavuşoğlu: İkinci Tura Da İyi Hazırlandık
''İkinci tura da iyi hazırlandık. Tabii iki aday iyi çalıştı. Demokratik olgunlu...
28.05.2023 (0)
Sandık Görevlileri Yemin Ederek Göreve Başladı
ANTALYA'da Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci oylaması sandık görevlileri oy kullanma iş...
28.05.2023 (0)