AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, Zeytinlik Mahallesi sakinlerine Gençlik İstihdam ve Staj Bürosu kuracaklarının müjdesini verdi. Sümer, “Gençlerimize hem staj imkanı sunacağız hem de yeni iş yeri kuracak olanlara nakit hibe destekleri sağlayacağız. Bu büro ile Kepez'de gençlerimiz işsiz kalmayacak" dedi.

Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, gündüz esnaf ziyareti ve mahalle buluşmaları gerçekleştirirken, akşam iftar programlarında vatandaşların taleplerini dinliyor. MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy'un da eşlik ettiği Zeytinlik Mahallesi'nde düzenlenen iftarda konuşan Rıza Sümer, sosyal belediyecilik, şehircilik ve gençlere yönelik projeleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Alanı dolduran coşkulu kalabalığın ramazan ayını kutlayan Sümer, “Ramazanı Şerifimiz mübarek olsun. Birliğimiz kardeşliğimiz daim olsun. Kadir Gecesine doğru yaklaşıyoruz. Rabbim tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Oruçlarını eda edemeyen kardeşlerimizin de niyetlerini kabul etsin" dedi.

GENÇLER İÇİN İSTİHDAM PROJELERİ

AK Parti belediyeciliğinin hizmet belediyeciliğinden geçtiğine dikkati çeken Rıza Sümer, konuşmasına yeni dönemde gençler için hayata geçirecekleri tasarılarla devam etti. Üniversite mezunu ya da direkt meslek hayatına başlamak isteyen gençlere, her zaman olduğu gibi yine Kepez Belediyesi'nin destek vermeye devam edeceğini kaydeden Sümer, “Gençlerimize, iş hayatlarında bir adım önde olacakları imkânlar sağlayacağız. Kepez Belediyesi Kariyer ve İş Geliştirme Merkezi'mizin kapsamını genişletiyoruz. İstihdam ve staj büromuzda, gençlerimizin e-ticaret, yapay zeka ve dijital teknolojiler noktasındaki iş imkanlarından daha fazla faydalanmalarını sağlayacak projeler geliştireceğiz. Gençlerimize hem staj imkanı sunacağız hem de yeni iş yeri kuracak olanlara nakit hibe destekleri sağlayacağız. Bu büro ile Kepez'de gençlerimiz işsiz kalmayacak. Kepez'de öğrencilerin yeme içme ihtiyaçlarına belediye olarak destek olacağız. 'Leziz İndirim Kart' ile öğrencilere okullarının yakınındaki restoranlarda indirimli yeme-içme imkanı sunacağız. Özellikle doğu ve kuzey bölgelerimizde Gençlik ve Spor Merkezleri kuracağız. Kepez Vakfımız üzerinden ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve şehit çocuklarına burs vermeye devam edeceğiz. Yeni dönemde burs miktarlarını ve burs alan çocuklarımızın sayısını artıracağız" ifadelerine yer verdi.

DÜDEN ŞELALESİ YENİLENECEK

Sümer, “Tüm kurum ve kuruluşlarımızın paydaşı olduğu, özel sektörün ve yeni yatırımcıların içinde bulunduğu Kepez Teknokent'i ilçemize kazandırıyoruz. İhtiyaç olan mahallelerimize sabit modern kapalı pazar yerleri yapacağız. İlçemizin her köşesine doğalgazı ulaştırmayı hedefleyerek, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyoruz. Düden Şelalesi'nin bulunduğu alanda çağdışı kalmış yapıları kaldırarak, modern bir turizm çarşısını Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilçemize kazandıracağız" diye konuştu.

Psikiyatri Hastalarına Bahçe Bakımı, Aşçılıkla Terapi Psikiyatri Hastalarına Bahçe Bakımı, Aşçılıkla Terapi

Sosyal belediyeciliği öne çıkaracak çalışmaları esas alacaklarını kaydeden Rıza Sümer, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:  “Kepez'imize yapılan 1500 yataklı şehir hastanemizin yakınına yeni bir hasta konuk evi ihtiyacı bulunmakta, göreve gelir gelmez hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Yepyeni bir hayvan hastanesiyle can dostlarımızın sağlığı ve mutluluğu için en iyi bakımı sunacağız. "

Rıza Sümer, iftar programının ardından Gündoğdu Mahallesi sakinleriyle Kepez Kent Meydanı'nda bir araya geldi.  DHA

K E P E Z E G E N C L I K I S T I H D A M V E S T A J B U R O S U 320633K E P E Z E G E N C L I K I S T I H D A M V E S T A J B U R O S U 320634K E P E Z E G E N C L I K I S T I H D A M V E S T A J B U R O S U 320632K E P E Z E G E N C L I K I S T I H D A M V E S T A J B U R O S U 32063

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN