KONYAALTI Belediyesi iş birliğiyle Konyaaltı Kent Konseyi tarafından Dostluk Parkı içerisinde 'Üreten Kadınlar Kermesi' açıldı. Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Kadınlarla beraber çok güzel projelere imza atacağız" dedi.

Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu

Konyaaltı Belediyesi'nin katkılarıyla Dostluk Parkı'nda Konyaaltı Kent Konseyi tarafından 'Üreten Kadınlar Kermesi' açıldı. Üreten kadınların ekonomilerine destek sağlamak amacıyla 10 Mayıs'a kadar devam edecek kermes, 10.00- 19.00 saatleri arasında açık kalacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Üreten Kadınlar Kermesi'nin, kadınlarla yaptıkları ilk etkinlik olduğunu söyledi. Kotan, “Bu kermes benim için çok önemli. Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday bu projeyi önümüze getirdiğinde ivedilikle elimizden gelen her şeyi yapacağımızı söylemiştim. Bu tip kermeslerin yapılması, kadınların bir araya gelmesi ekonomik, kültürel ve kent canlılığı açısından çok önemli. Biz de hem Kent Konseyi noktasında hem de Konyaaltı Belediyesi noktasında her zaman kadınların yanında olacağız. İnanın bana çok güzel projeler gerçekleştireceğiz. Çok güzel hikâyeler yazacağız. Biz Konyaaltı Belediyesi olarak çocuklar ve kadınlar noktasında çok hassasız" dedi.

2 yıldır Konyaaltı Belediyesi'nin katkılarıyla Üreten Kadınlar Kermesi'ni gerçekleştirdiklerini söyleyen Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, “Evde üreten kadınların ürünlerinin sergilendiği ve satışının gerçekleştiği kermesimiz 2 yıldır devam ediyor. Bu kermeslerimizle ekonomik olarak kadınlarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN