KORE Cumhuriyeti Heyeti, Küresel Liderlik Programı kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette iki ülke arasında dostluk ve işbirliğinin önemine dikkat çekildi. Heyet üyeleri Antalya'nın yerel yönetim yapısı ve belediyecilik hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Dışişleri Bakanlığı ve Kore Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Küresel Liderlik Programı kapsamında Türkiye'yi ziyaret eden Kore heyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne de nezaket ziyaretinde bulundu. Güney Kore Daire Başkanları Heyeti'ni Başkan Muhittin Böcek'i temsilen Turizm Danışmanı Osman Ayık ve Başkan Danışmanı Ayşegül Şahin Pencik ağırladı. Belediye encümen odasında gerçekleşen ziyarette iki ülke arasındaki turizm ve tarım faaliyetleri başta olmak üzere dostluk ve iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Kepez Ailesi Bayramlaştı Kepez Ailesi Bayramlaştı

Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık, Güney Kore Cumhuriyeti heyeti ile ilişkilerin gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasında gelecekte yapılabilecek ortak projeler ve iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti. Osman Ayık, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin turizm ve yerel yönetim yapısı ile belediyecilik hizmetleriyle ilgili de Kore heyetini bilgilendirdiklerini belirtti.

Güney Kore heyeti de Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Heyet üyeleri, Antalya'nın tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerinden etkilendiklerini ifade ederek, belediyecilik alanında yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı bulmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN