Belek Günübirlik Alanı ile ilgili açıklama yapan Başkan Kumbul; “Belediyemiz bu alanın temizliğini vatandaşımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda denize girmeleri adına yapacaktır.” dedi.

Belek sahilinde Belek Beachpark ve Etno Otel arasında kalan bölümle ilgili şikayetler üzerine Serik Belediye Başkanı Dr. Kadir Kumbul açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Belek sahilinde Belek Günübirlik Alan ve yeni yapılan Ethno Otel arasında kalan bölümle ilgili şikayet ve talepler belediyemize ulaşmaktadır. Bu alanın peyzaj düzenlenmesi, altyapı çalışmaları, ışıklandırmaları önceki dönem belediye başkanımız tarafından yapılmıştır. Yerel seçimlerin ardından TURAŞ tarafından tarafımıza yapılan bildirimde, bu alanın kendilerine tahsis edildiği, alanda belediyemizin herhangi bir hakkının olmadığı iletilmiştir. Yaptığımız incelemede alanın TURAŞ'a tahsis edildiği anlaşılmıştır.

Belediyemizin bu alanla ilgili herhangi bir tasarrufu, hakkı bulunmamaktadır. Bu alanda TURAŞ görevlilerinin alan temizliği ve bakımını yapmadığı görülmektedir. Belediyemiz personeli bu alanın temizliğini vatandaşımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda denize girmeleri adına yapacaktır.

Kumbul: “Sizlere Işık Tutacak” Kumbul: “Sizlere Işık Tutacak”

TURAŞ yetkililerine bu alanın temizliğinin yapılması, vatandaşlarımıza daha iyi koşullar sağlamaları adına gerekli uyarılar ve yasal işlemler yapılacaktır. Tüm vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.”

Haber: Osman Türkçe

Belediye (1)-2Belediye (3)-2

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN