TÜRKİYE'nin en büyük lunaparklarından birini Antalya'ya 32 yıl önce kuran Macit Etke (69) vefat etti. İşletmeci Etke'nin cenazesi, bugün öğleden sonra defnedilecek.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı mahallesinde 1992 yılında hizmete açılan Aktur Lunapark'ın Yönetim Kurulu Başkanı Macit Etke, dün öğle saatlerinde işyerinde rahatsızlandı. Tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Etke'nin cenazesi, bugün ikindi vakti Pınarbaşı Mahallesi Küba Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Arapsuyu Mezarlığı'nda defnedilecek.

Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Miktardaki Kaçak İçki Operasyonu Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Miktardaki Kaçak İçki Operasyonu

Yılların lunapark işletmecisi Macit Etke, Antalya'yı bir uçtan diğer uca görme imkanı sağlayan 400 ton ağırlığında, 90 metre yüksekliğinde, 'Heart of Antalya- Antalya'nın Kalbi' adı verilen Türkiye'nin en büyük, Avrupa'da İngiltere'nin başkenti Londra'daki 'London Eye- Londra'nın Gözü'den sonra ikinci büyük dönme dolapını 5 yıl önce hizmete açmıştı. (DHA)

Lunapark Sahibi Etke Vefat Etti (2)Lunapark Sahibi Etke Vefat Etti (3)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN