MANAVGAT Belediye Başkanı seçilen CHP'li Niyazi Nefi Kara, düzenlenen törenle görevi Şükrü Sözen'den devraldı. Törende konuşan Başkan Nefi Kara, "Bizim ayrı gayrımız yok. 'Başkan halk olacak, meclis halk olacak' dedik, bu sözümüzde ısrar edeceğiz" dedi.

Manavgat Belediyesi'nde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından başkanlık devir teslim töreni düzenlendi. CHP'li Şükrü Sözen, yapılan seçimde başkanlığa seçilen Niyazi Nefi Kara'ya görevi devretti. Törene CHP Antalya milletvekilleri Sururi Çorabatır ve Aliye Coşar, CHP İl Başkanı Nail Kamacı ile çok sayıda partili ve davetli katıldı. Yeni seçilen Başkan Niyazi Nefi Kara ve beraberindekiler, eski Başkan Şükrü Sözen ve belediye çalışanları tarafından alkışlarla karşılandı.

Burada yapılan törende konuşan CHP İl Başkanı Nail Kamacı, bir belediye başkanının kendi isteğiyle görevi devretmesinin alışık olunmayan bir durum olduğunu belirterek, "Öncelikle belediyemizde 15 yıldan bu yana başkanlık yapan, ilk defa kendi isteğiyle ayrılıp yeni bir arkadaşımıza yer açan Şükrü Sözen'e teşekkür ediyorum. Bu genelde görmediğimiz ve alışkın olmadığımız ama olması gereken durumlardan biridir. Bu anlamda Manavgat demokrasinin merkezi olduğunu gösterdi" dedi. Yerel seçimlerin ortaya çıkardığı tablonun herkesi mutlu ettiğini ancak çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Başkan Kamacı, "İşimizin kolay olmadığını söylemek istiyorum. Başarılar bazen insanları zaafa uğratır. 2028 hedefimiz olmalı. Kibirlenmeden, böbürlenmeden ve insanları ötekileştirmeden siyasetimize devam etmeliyiz ve bütün Türkiye'yi kucaklamalıyız. Seçilen başkanımızın milletvekili olarak tecrübesiyle Manavgat'ı en iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum, Nefi başkanımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.

M A N A V G A T B E L E D I Y E S I N D E D E V I R T E S L I M 36116

Törende konuşan Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara da seçim sürecinin herkes için zor olduğunu söyleyerek, "Zorlu bir süreçten sonra Türkiye'de olduğu gibi Manavgat'ta da bir değişimi gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte daha çok çalışacağız. Bizim bir hedefimiz var, Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetinde ona layık bir evlat olarak çalışmak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim ayrı gayrımız yok. 'Başkan halk, meclis halk olacak' dedik, bu sözümüzde ısrar edeceğiz. İnşallah 5 yıl boyunca da bu şekilde Manavgat'ı yöneteceğiz" dedi.

Cem Kotan Mazbatasını Aldı Cem Kotan Mazbatasını Aldı

Başkanlık görevinden ayrılan Şükrü Sözen ise konuşmasında yerel seçimlerin tüm Türkiye'ye umut aşıladığını kaydederek, "Bugün benim için olduğu gibi bütün Türkiye için çok güzel bir süreç başladı. Kaybettiğimiz umudu ve tünelin ucundaki ışığı yeniden gördük, kazandık. Hepimizin geleceğe ait umutla ilgili yeni bir dönem başlıyor" dedi. Manavgat Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 15 yıl boyunca belediyeyi evi gibi gördüğünü kaydeden Sözen, "Burası bize partililerimizin Manavgatlıların ve babamızın emaneti gibi gördüğümüz bir evdi burası. Bizim kutsalımızdı. 15 yıl sizlerden aldığımız destekle bu görevi taşımaya çalıştık. Manavgat gibi çok büyük bir kentte illa ki eksiklerimiz ve noksanlarımız da olmuş olabilir. Ama hiçbir zaman bu kente olan bağlığımız ve Manavgat'ta yaşayan insanlara olan sadakatimizi kimseye tartıştırmadık. Herkese bütün kalbimle çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Seçim sonuçlarının ardından Manavgat'ta yeni bir dönemin başladığının altını çizen Sözen, "Pazar günü Manavgatlıların oylarıyla seçilen Başkanımız Nefi Kara'yı tebrik ediyorum. Her zaman onun yanında olmaya devam edeceğim. Allah onun ve ekibinin yardımcısı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından dua edildi. Başkan Niyazi Nefi Kara, Şükrü Sözen'e yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ederek çiçek takdim etti. Her iki başkan Manavgat İlçe Seçim Kurulu'ndan alınan mazbata ile hatıra fotoğrafı çektirdi. (DHA)

M A N A V G A T B E L E D I Y E S I N D E D E V I R T E S L I M 361164M A N A V G A T B E L E D I Y E S I N D E D E V I R T E S L I M 361163

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN