ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, dolu dolu geçen 2023-2024 sanat sezonunun sonuna yaklaşırken, mayıs ayında en sevilen eserlerini sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor.

Sezonun son 'Tosca' operası 4 Mayıs Cumartesi saat 20.00'de perdelerini açmaya hazırlanıyor. Opera sanatçısı Tosca ve ressam sevgilisi Cavaradossi'nin aşkının, kıskançlığın ve ihanetin kıskacında geçen çarpıcı hikayesi, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının yorumuyla sezonda son kez perde açıyor. Dünyaca ünlü eserin başrolleri; Tosca rolü Bilge Yılmaz, Cavaradossi rolü M. Burak Pektaş, Scarpia rolü Serhat Konukman, Angelotti rolü Alaaddin Ataseven tarafından seslendirilecek. Orkestra şfliğini Lorenzo Castriota üstlenecek.

Seyircilerin izlemeye doyamadığı 'Giselle' balesi mayıs ayında gerçekleştireceği 3 temsil sonrası sezona veda ediyor. Konusunu, Alman şair Heinrich Heine'nin "Almanya Üzerine" adlı kitabından alan 'Giselle' balesi, kırsal yaşam biçimi ve doğaüstü dünyayı bir arada işleyerek, romantik balenin en önemli başyapıtları arasında yer alıyor. Eserin başrolleri; Giselle rolü Rina Murata, Albrecht rolü Y. Ozan Demirbaş, Hilarion rolü Burak Özbek, Myrtha rolü Milina Fidan Özbek tarafından canlandırılacak. 9-11-14 Mayıs tarihlerinde saat 20.00'de sahnelenecek 'Giselle' balesinin Orkestra Şefi Pavel Petrenko.

Antalya'nın klasikleri arasına giren 'Müze Konseri' mayıs ayında da tarihi ve sanatı bir arada buluşturmaya devam ediyor. Piyano eşlikli şan konserleri şeklinde icra edilecek müze konserleri, 16-19-24-28 Mayıs tarihlerinde Antalya Müzesi'nde gerçekleştirilecek. 'Müze Konseri' 16 Mayıs Perşembe günü saat 15.00'te konferans salonunda ücretsiz olarak, 19-24-28 Mayıs tarihlerinde saat 20.00'de müzenin bahçesinde biletli olarak sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Rapunzel'in gizemli ormandaki hikayesi, minikler için tekrar sahneleniyor. Tüm temsilleri kapalı gişe sahnelenen 'Rapunzel' çocuk operası, özel olarak bestelenen müzikleri ve merak uyandıran hikayesiyle 2-7-31 Mayıs tarihlerinde tekrar sahnelenecek. Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi ve Antalya Müzesi'nde sahnelenecek eserlerin biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunuldu. DHA

19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN