Kumluca ilçesinde öğrenciler tarafından hazırlanan proje kapsamında trafik polislerinin gerçekleştirdiği uygulamada motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı.

Jandarma Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirdi Jandarma Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirdi

Motosiklet sürücülerinde kask takma bilinci oluşturulması amacıyla 'Kaskını tak, hayata ak' sloganıyla hazırlanan proje kapsamında kask dağıtımı gerçekleştirildi. Kaymakam Tekin Erdemir ve Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut'un da katıldığı trafik uygulamasında, öğrenciler trafik polisleriyle sürücülere kask takmanın faydaları hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Erdemir, uygulamada kask takmayan sürücülere proje kapsamında ceza kesilmediğini, kask hediye edildiğini belirterek, öğrencilerin güzel bir proje hazırladığı aktardı. Kaymakam Erdemir, "Öğrencilerimize teşekkür ediyorum, güzel bir projeye imza atmışlar. Bizler de öğrencilerimize destek çıkıyoruz. Sürücülerimizin de kurallara uymalarını, trafikte kasklarını takmalarını istiyoruz" dedi.

Diğer yandan uygulamada trafik polislerince durdurulan motosiklet sürücülerinin evrakları kontrol edildi ve kask dağıtılan sürücülerin isimleri not alındı. Başka denetimlerde kask dağıtılan sürücülerin kasklarını takmadıklarının tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanacağı belirtildi. (DHA)

Ogrencilerden Suruculere Kask ( 442583 (4)Ogrencilerden Suruculere Kask ( 442583 (1)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN