TÜRK Hava Kurumu (THK) Antalya Şube Başkanı Nazif Eken, Kurban Bayramı'nda kurban derilerinin THK'ya bağışlanması çağrısında bulundu.

THK Antalya Şube Başkanı Nazif Eken, Kurban Bayramı'na kısa süre kala kurban derilerinin THK'ya bağışlanması için çağrı yaptı. Belediyelerin gösterdiği alanlarda kurban kesim yerlerinin olduğunu hatırlatan Eken, kesim alanlarında bulunan THK'da görevli kişilerce kurban derilerinin toplanabileceğini anlattı. Kurban derilerinin bozulmaması için öncesinde tuza yatırılıp katlanması gerektiğini aktaran Eken, vatandaşların kurbanlık derilerine talip olduklarını, makbuz karşılığında bağışlanabileceğini söyledi.

Nazif Eken, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Kurumu'nun kurbanlık derileri toplayacağını anlattı. Eken, “Bu sene tasarruf tedbirlerinden dolayı resmi kurumlardan ve belediyelerden yeterince destek alamadık. Araç ve personel destekleri alınmadı. Dolayısıyla kurban derilerinizi lütfen belediyelerin kesim yerlerine götürmelerini rica ediyorum. Çünkü kapı kapı dolaşıp araç ve personel yetersizliğinden dolayı derileri toplayamayacağız. Toplu kesim yerlerinde THK ekipleri olacak. Makbuz karşılığında derilerinizi teslim edebilirsiniz. Biliyorsunuz havalar çok sıcak ve deriler çok çabuk kokuyor. Tuzlama ve katlama çok önemli. Lütfen derilerinizi tuzlayın ve katlayın. Bildiğiniz üzere kurban derileriniz ve gerek nakdi bağışlarınız, THK Üniversitesi'nde binlerce öğrencinin havacılık sektöründe yetişmesine, ayrıca ambulans helikopterlerin ve orman yangınlarında kullandığımız uçaklarımıza gidiyor. Gerek THK Antalya Şubesi, gerek Genel Merkezimiz bu konuda hassas davranıyoruz. Bir kuruşunuzun dahi boşa gitmesini kesinlikle düşünmüyoruz. En güzel şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz ve halkımızdan bu konuda destek bekliyoruz. Kurban derilerinizin nereye gittiği çok önemli, lütfen bağış karşılığında kurban derilerinizi THK'ya bağışlayınız" dedi. DHA

Coşar: ““Belek ve Kadriye Ranta Açılmak İsteniyor” Coşar: ““Belek ve Kadriye Ranta Açılmak İsteniyor”

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN