Bahçeşehir’de Toplumsal Farkındalık Etkinliği Bahçeşehir’de Toplumsal Farkındalık Etkinliği

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin ölümsüz eseri 'Tosca' operasını, 27 Nisan akşamı tekrar sahneliyor.

Ölümsüzleşen müziğiyle kulaklarda iz bırakan 'Tosca' operası, 27 Nisan Cumartesi saat 20.00'de Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi'nde sahneleniyor. Dramatik opera denince ilk akla gelen eserlerden biri olan 'Tosca', Yiğit Günsoy'un rejisi ve İtalyan Orkestra Şefi Lorenzo Castriota'nın yönetimiyle perdelerini açıyor. 1800'lü yılların Romasında geçen opera eserinin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl'a, ışık tasarımı Mustafa Eski'ye ait.

'Tosca' operası, yetenekli opera sanatçısı Tosca ve ressam sevgilisi Cavaradossi'nin aşkının, kıskançlığın ve ihanetin kıskacında geçen çarpıcı hikayesini ele alıyor. Operada 'Tosca' rolünü Nurdan Küçükekmekçi, 'Cavaradossi' rolünü Göksay Yaran, 'Scarpia'yı Umut Tarık Akça, 'Angelotti'yi M. Yusuf Yıldız, 'Sagrestano' rolünü Taner Ölçen, 'Spoletta'yı Dağhan Ergün, 'Sciarrone' rolünü Toygarhan Atuner canlandıracak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu'nun Koro Şefliğini Mahir Seyrek'in üstlendiği eserin Başkemancısı Fahrettin Arda olacak. Eserde Çocuk Korosu Şefliğini Sinem Ulusoy üstleniyor.

'Tosca' operasının biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunuldu. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN