PROFESYONEL Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu, iç pazarda erken rezervasyonun revaçta olduğunu belirterek, “Bölgeler olarak baktığımızda, otellerin erken rezervasyonlarında yüzde 50 ile yüzde 70 civarında artış var" dedi.

T U R I Z M D E I C P A Z A R R E Z E R V A S Y O N L A R I Y U Z D E 28101

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın turizm sektöründe düşük sezon olan nisan ayına denk gelmesi, iç turizm hareketliliği açısından büyük avantaj oluşturdu. Son yıllarda yaz aylarına denk gelen ve bu yıl 9-12 Nisan tarihlerindeki Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması bekleniyor.

DHMİ GENEL MÜDÜRÜ: TEŞEKKÜR EDİYORUM DHMİ GENEL MÜDÜRÜ: TEŞEKKÜR EDİYORUM

NİSANDA BAYRAM AVANTAJI

POYD Başkanı Hakan Saatçioğlu, Ramazan Bayramı’nın nisan başına denk gelmesinin, dış turizm açısından düşük olan sezonda iç turizm hareketliliği açısından büyük avantaj olduğunu dile getirdi. Bayram sürecinde iç pazardan yüksek talep beklediklerini kaydeden Saatçioğlu, “Seçimden çıkılmış olmasının da olumlu etkisi olacak, nisan ayından itibaren konaklamalara bakıldığında ise erken rezervasyon anlamında iç pazarda geçen yıla göre yüzde 70'e varan artış görüldü” diye konuştu.

REZERVASYONLAR YÜZDE 50-70 YÜKSELDİ

Bu yıl iç turizm hareketlerinde de bir farklılık yaşandığını söyleyen POYD Başkanı Saatçioğlu, “Çok ilginç bir şekilde erken rezervasyon revaçta, geçen yıla göre iç pazarda ciddi artış var. Bölgeler olarak baktığımızda, otellerin erken rezervasyonlarında yüzde 50 ile yüzde 70 civarında artış görülüyor. Bu da bizi son derece sevindiriyor. Tabii şunu unutmamamız gerekiyor, geçen sene şubat ayında yaşamış olduğumuz depremden dolayı da bir artış söz konusu. Çünkü geçen sene şubat ve mart ayında turizmden bahsetme şansımız yoktu. Ama bu sene güzel rezervasyon akışı var" dedi. (DHA)

T U R I Z M D E I C P A Z A R R E Z E R V A S Y O N L A R I Y U Z D E 281013

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN