AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü'nün, Alanya seçim ofisi ziyareti mitinge dönüştü. Coşkulu kalabalığı seslenen Tütüncü, Alanya'yı altın çağına taşıyacak projelerini tek tek anlattı.

Seçim çalışmaları kapsamında Alanya ilçesine giden Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Alanya Belediye Başkan adayı MHP'li Adem Murat Yücel ile birlikte seçim ofisini ziyaret etti. Alanyalılar, Cumhur İttifakı belediye başkan adaylarını seçim ofisi önünde ellerinde bayraklarla coşkuyla karşıladı. Miting havasına dönüşen coşkulu karşılamada konuşan Tütüncü, “Alanya ile bir kez daha iftihar ettik. Alanya yine bizi sevgi ile bağrına bastı. Bu coşku 31 Mart zaferinin habercisi. Hayırlı olsun. İnşallah sizlerden aldığımız bu güzel desteklerle Antalya'nın, Alanya'nın kayıp yıllarını üzüntü ile hatırlamayacağız. Yeter ki kalplerimizde umut olsun, yeter ki heyecan olsun. Alanya'nın beklediği bütün eserleri, hizmetleri sizlerin desteği ile en güzel şekilde yapacağız" dedi.

KANALİZASYON SORUNU YAKIŞIYOR MU?

Antalya İçin Sarı Kodlu Fırtına Ve Yağmur Uyarısı Antalya İçin Sarı Kodlu Fırtına Ve Yağmur Uyarısı

Alanya'nın öncelikli sorunlarına değinen Tütüncü, “Alanya bugün kanalizasyon sorununu çözememiş bir ilçe. Bir dünya kenti olan Alanya'ya bugün kanalizasyon kokusu ile anılmak yakışıyor mu? Biz göreve gelir gelmez bunların hepsini çözeceğiz. Alanya'nın her tarafına gittiğimiz zaman bize söyledikleri en önemli sorunlardan biri de içme sularının yetersizliği, kötü koku, kireç, tazyik düşüklüğü, yüksek katlara su çıkmaması. Neden? Alanya büyüdüğü halde yatırımlar yeterli olmazsa, işte bu sıkıntıların hepsini yaşarız" diye konuştu.

TURİZMİNİ BAŞKA LİGE TAŞIYACAĞIZ

Alanya turizmine de değinen Tütüncü, “Alanya'mız bir turizm merkezi. Bütün dünyaya otelleri ile verdiği turizm hizmeti ile damga vurmuş bir şehir. Bu şehrin turizmini renklendirmek, hareketlendirmek, çeşitlendirmek inşallah Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bizim en önemli sorumluluklarımızdan birisi olacak. Alanya' da turizmi bir başka lige taşıyacağız. Turizm girdileri dönemimizde yükselerek artan bir Alanya olacak. Bu Alanya'nın kıymetini artıracak. Ekmeğimiz aşımız büyüyecek" dedi. (DHA)

T U T U N C U N U N A L A N Y A S E C I M O F I S I Z I Y A R E T I 216533T U T U N C U N U N A L A N Y A S E C I M O F I S I Z I Y A R E T I 216532

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN