AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören hastaların konaklama sorununu gidermek amacıyla hayırsever desteğiyle Nurten-Turan Kilit Konukevi Açılış Töreni gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne şehir dışı ve yurt dışından tedavi için gelen hasta ve hasta yakınlarının konaklaması için hayırseverlerin destekleriyle hayata geçirilen Nurten-Turan Kilit Konukevi açıldı. 47 odada 115 yatak kapasiteli tesisin açılışına Antalya Valisi Hulusi Şahin, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Özkan, hayırseverler Taner Kilit, Cansu Kilit, Nurten Kilit, Turan Kilit, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre, dekanlar ve hastane personeli katıldı.

ÖZKAN AİLESİ DOKUNDUKLARI İNSANLARA HAYRIN EN BÜYÜĞÜNÜ YAPTI

Yapılan özverili çalışmalar için Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Prof. Dr. Ömer Özkan'a teşekkür eden Antalya Valisi Hulusi Şahin, "Özkan ailesinin bir çeşmeye bir binaya ihtiyacı yok. Bilim dünyasına kattıklarıyla, buldukları nakil yöntemleriyle, dokundukları insanlarla zaten o hayrın en büyüklerini yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Umuyorum inanıyorum ki bu daha da devam edecektir. Yaşınız müsait, devam hizmete devam" dedi.

Üniversitede Hasta Yakınları İçin Konukevi Açıldı (4)

HAYIRLAR ZİNCİRİNE BİR TANESİNİ DAHA EKLEDİLER

Kilit ailesinin de Antalya'da önemli hizmetlerde bulunduğunu vurgulayan Vali Şahin, şunları söyledi: "Kilit Grup gerçekten Antalya turizminde çok önemli bir yere sahip. Aslında orijinali turizmci bir grup değil ama burada da çok önemli işler yaptılar. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında geçtiğimiz 29 Ekim'de biz Antalya'da Antalyalılara yakışır, çok ihtişamlı çok güzel bir kutlama törenler grubu yapmıştık. Onların bir ayağı da cumhuriyet resepsiyonuydu. Onu da Kilit Grubun Kozmopolitan Tiyatrosu'nda yaptık ki Türkiye'de böyle bir yer herhalde yok. Türkiye'de olmadığı gibi dünyada da sayılı ve orada Cumhuriyetimizin 100. yıl resepsiyonu vermenin gururunu yaşadık, onlara misafir olduk. Yapmış oldukları hayırlara, hayırlar zincirine bir tanesini daha eklediler, tebrik ediyoruz. Biz rahmetli annenizi, babanızı şükran ile yad ediyoruz. Öyle güzel bir aile böyle güzel evlatlar bırakmışlar ve memlekete hem hizmet ediyorlar hem de istihdam sağlıyorlar. Ne güzel insanlarmış."

BİR YILDA 1.5 MİLYONA YAKIN HASTAYA HİZMET VERDİK

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan yaptığı konuşmasında Kilit ailesine teşekkür ederek, "Bugün burada sağlık hizmetlerimizin daha da iyileştirilmesi ve hasta ve hasta yakınlarımıza daha iyi hizmet vermek adına hayata geçirdiğimiz Nurten-Turan Kilit Hasta Konuk Evimiz açılışını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Üniversite hastanemize Türkiye'nin dört bir yanından hatta yurtdışından bile hasta geliyor. Hatta sabah çok uzak bir ilden bir hasta için de bizi aradılar. Bu anlamda aynı Kilit Grubu olduğu gibi Akdeniz Üniversitesi de bir marka Antalya için. Geçtiğimiz sene 1 milyon 400 bin hastamızı şifasına kavuşturduk, 70 bine yakında ameliyat yapıldı. Bu bağlamda uzun süreli kalışlar oluyor. Ve bu kalışlarda maalesef hasta yakınları çok ciddi sıkıntı yaşıyor. Görüyorsunuz bazıları çimenler arasında yatıyorlar ve bu anlamda çok ciddi bir gereksinimdi. Bu gereksinime dönüp de bize destek veren Kilit Gruba çok teşekkür ediyorum" dedi.

Üniversitede Hasta Yakınları İçin Konukevi Açıldı (3)

PARA HARCAMAK İÇİN ASALET VE ZARAFET GEREKİR

Eğitime, bilime ve sağlığa katkı sağlamaya çağıran Rektör Özkan, "Para kazanmak bir beceridir. Ancak para harcamak için asalet ve zarafet gerekir. Bence para harcamanın en güzel, en asil, en zarif tarafı aslında bu. İnanıyorum ki şehrimizde de Kilit Grubu gibi daha çok hayırsever olur. Antalya'da bir ihtiyacımız olduğu zaman maalesef ancak birkaç isme gidebiliyoruz. Bu isimlerin çoğalmasını diliyorum. Kilit Ailesi'ne ve buna vesile olan Cihan Bulut'a çok teşekkür ediyorum. Bilime, sanata verilen hayırlar hakikaten çok uzun jenerasyonları ülkeyi etkileyen hayırlar. Umuyorum bir gün belki Ömer Özkan ve bana da bu hayırları işleme şansını Allah inşallah bize de nasip eder. Özellikle rahim nakliyle ile ilgili inşallah bizim adımızla bir rahim nakli merkezi kurulur" diye konuştu.

ANNEM BABAM HEP BİZE POZİTİF ENERJİ VERMİŞLER

Başkan Kocagöz, Mecliste Alkışlarla Karşılandı Başkan Kocagöz, Mecliste Alkışlarla Karşılandı

Annesinin ve babasının etrafına iyilik yapan insanlar olduğundan bahseden Hayırsever Taner Kilit, şunları söyledi: "Bu tip insanlar hayatımıza değer katan yön veren insanlar. O kadar böyle ince noktalara dokunuyorlar ki yıllar sonra fark ediyorsunuz bu dokundukları noktayı. Ben annemle babamı kaydettikten sonra fark ettim ki. Her karşılaştığımız sıkıntıyla ilgili hep bizi pozitif kurmuşlar hep bize pozitif enerji vermişler. Şu anda bizim yanımızda 11 bin insan çalışıyor. Turizmde ciddi bir yatırımımız var. Ben bugün buranın açılışıyla beraber onların anılarını yâd etmek istedim."

Konuşmaların ardından hayırsever Kilit ailesinin üyeleri Taner Kilit, Cansu Kilit, Nurten Kilit, Turan Kilit'e plaket takdim edildi. Açılış kurdele kesiminin ardından konukevinin gezilmesiyle son buldu. (DHA)

Üniversitede Hasta Yakınları İçin Konukevi Açıldı (2)Üniversitede Hasta Yakınları İçin Konukevi Açıldı (5)Üniversitede Hasta Yakınları İçin Konukevi Açıldı (6)Üniversitede Hasta Yakınları İçin Konukevi Açıldı (7)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN