ANTALYA Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şafak vakti düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 17 kilogram çeşitli türlerde narkotik madde ele geçirildi, 100 kişi hakkında işlem yapıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda Antalya'ya uyuşturucu sevk eden gruplar ile internet üzerinden uyuşturucu satan torbacı olarak tabir edilen şahısların bulunduğu belirlendi. Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde belirlenen 32 adrese yönelik, başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile 3 Özel Harekat Timi olmak üzere toplam 44 ekip, 233 personel ve 3 Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile helikopter destekli eş zamanlı şafak operasyonu yapıldı.

Yapılan aramalarda 17 kilogram çeşitli türlerde narkotik madde, 960 sentetik ecza ve uyuşturucu hap, 922 adet yaklaşık 1 milyon 334 bin 186 kullanımlık Sentetik Kannabinoid (A4), 84 kök kenevir bitkisi, 19 hassas terazi, 3 tabanca, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen nakit para ele geçirildi.

13 Yıldır Aranan Hükümlü Yakalandı 13 Yıldır Aranan Hükümlü Yakalandı

Operasyon kapsamında 48 şahıs hakkında 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak', 36 şahıs hakkında 'Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak', 12 şahıs hakkında 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak', 3 şahıs hakkında 'İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek' suçlarından adli işlem başlatıldı. Ayrıca yapılan aramalarda 1 şahsın üzerinden 'Sahte Polis Basın Kartı' ele geçirildi ve şahıs hakkında gerekli işlem yapıldı.

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışmaların devam edeceği belirtildi. (DHA)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN