AKDENİZ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olan 116 öğrenciler yemin ederek mesleğe adım attı.

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2023- 2024 Yemin Töreni yapıldı. Mezun olan 116 diş hekimi yemin ederek mesleklerine ilk adımı attı. Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törene Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Kırmalı, Doç. Dr. Nezahat Arzu Kayar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

"8'İNCİ DÖNEM MEZUNLARI UĞURLUYORUZ"

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, fakültenin 8'nci dönem mezunlarını uğurlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "8'inci dönem mezunlarımızı uğurluyoruz. Bizim için çok büyük bir mutluluk. Bizler de sizler gibi heyecan duyuyoruz. Akdeniz Üniversitesi gibi güzide bir üniversitenin önemli bir fakültesinden evlatlarımız, meslektaşlarımız mezun olacaklar. 2012 yılında eğitim öğretim hayatına ve klinik hizmete başlayan fakültemiz, bu süre içerisinde geçen sürede gerçekten çok büyük mesafeler kat etti ve şu anda ülkemizin sayılı fakültelerinden biri haline geldi. Hem eğitim, öğretim, hem araştırma, hem de klinik, hizmetler açısından gerçekten çok önemli bir yerdeyiz. Önemli bir fakülteyiz" dedi.

"AKREDİTASYON ALMIŞ BEŞ FAKÜLTEDEN BİRİSİYİZ"

Dekan Kuştarcı, sözlerine şöyle devam etti: "Bu yıl YÖK tarafından eğitim öğretim sürecimizde tasdik edildi ve biz akredite bir fakülteyiz artık. 6 yıllık tam akreditasyonumuzu da bu süreçte almış olduk. Yaklaşık 105 tane diş hekimliği fakültesi var. Toplamda özel ve devlet olarak biz 7'inci sırada, toplamda devlet üniversitesi olarak da 5'inci sırada bu akreditasyonu almış bir fakülteyiz. Bu başarının arkasında çok genç ve güçlü bir öğretim üyesi kadromuz var. Öğretim elemanı kadromuz var. Ben huzurlarınızda her daim öğrencilerimizle birebir ilgilenen çok yoğun eğitim, öğretim, araştırma geliştirme ve klinik hizmetleriyle birlikte bu hizmeti veren hocalarımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum."

"FAKÜLTESİ VE ÜNİVERSİTESİ AKREDİTE MEZUNLARSINIZ"

Coşar: ““Belek ve Kadriye Ranta Açılmak İsteniyor” Coşar: ““Belek ve Kadriye Ranta Açılmak İsteniyor”

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, şunları söyledi: "Şu andaki mezun grubumuz Türkiye'de aslında bir ilk. Onlar da bunu ilk defa duyuyorlar. Akdeniz Üniversitemiz YÖK tarafından akredite bir üniversite tam akredite olmaktan bahsediyorum. YÖKAK akreditasyonunu almış bir üniversite, mezunlarımız hem üniversitesi tam akredite, YÖK tarafından hem de fakültesi YÖK tarafından tam akredite bir kurumdan mezun olan ilk diş hekimi mezun grubudur."

"HER ZAMAN VİCDANINIZLA HAREKET EDİN"

Dekan Kuştarcı, yeni meslektaşlarına kendilerini devamlı geliştirmelerini söyleyerek, "Hekimlik mesleği her zaman gelişmeye meyilli bir meslektir. Sakın burada kalmayın ve her zaman üzerine koyun. Mezun olduktan sonra kliniklerinizde bizler yanınızda olmayacağız. Ancak her zaman vicdanınızla hareket edin. Bu çok önemli bunu hiçbir zaman bırakmayın. Burası sizin üniversiteniz, burası sizin fakülteniz, bizlerde sizin hocalarısınız ne zaman ihtiyacınız olursa da bizler hep sizlerin yanınızda olacağız. Size bütün hayatınız boyunca sağlık, mutluluk, huzur, başarı ve bol kazançlar diliyorum. Yolunuz açık olsun, tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından mezun olan öğrencilere belgeleri takdim edildi. Tören diş hekimlerinin yemin etmesi ve kep atmasıyla son buldu. (DHA)

116 Diş Hekimi Yemin Ederek Mezun Oldu (4)116 Diş Hekimi Yemin Ederek Mezun Oldu (5)116 Diş Hekimi Yemin Ederek Mezun Oldu (7)116 Diş Hekimi Yemin Ederek Mezun Oldu (6)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN