AKDENİZ Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali'nin 5'ncisi düzenlendi. Festivalde piyanoda aynı anda ortak bir eseri icra eden Aras, Deniz ve Roza Sağlam kardeşlerin performansı büyük ilgi çekti.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Müzik Topluluğu ve Antalya Devlet Konservatuarı'nın ortak düzenlediği 5. Piyano Öğrencileri Festivali, Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Festival koordinatörü Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğr. Gör. Osman Gazi Akçalı, “Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali'nde piyano eğitimi alan her düzeyde öğrencinin festival kurulu tarafından seçilerek müziğini paylaşabileceği ve çok önemli olan sahne tecrübesini kazanabileceği ulusal düzeyde bir festivaldir" dedi.

Başkan Kocagöz, Mecliste Alkışlarla Karşılandı Başkan Kocagöz, Mecliste Alkışlarla Karşılandı

ESERLER YOUTUBE KANALINDA

Festivale 8-25 yaş arasında katılımcılar ve yetişkin hobi için 25 yaş üstü bireyler katıldı. Festivalde piyanoda aynı anda ortak bir eseri icra eden Aras, Deniz ve Roza Sağlam kardeşlerin performansı büyük ilgi çekti. Katılımcıların sergiledikleri eserler Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Youtube kanalında da yayınlandı. Gelecek yıl da düzenlenmesi planlanan festivale ilgili tüm bilgilere akdenizpiyanofest.org sitesinden ulaşılabilecek. DHA

Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Düzenlendi (6)Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Düzenlendi (7)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN