6. Antalya Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvasına Serik yine damgasını vurdu. Serikli öğrenciler 4 şampiyonluk, 2 ikincilik, 1 üçüncülük ve 3 dördüncülük aldı.

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen; Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası İl Finali 14 Mayıs 2024 Salı günü Mimar Sinan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

6. Antalya Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası, Antalya’nın 19 ilçesinden gelen 155 ilçe şampiyonu öğrenci arasında tatlı bir rekabete sahne oldu.

Turnuvada Mangala, Kulami, Pentago, Reversi, Q-bitz, Equilibrio, Küre olmak üzere toplam 7 oyun branşında ve 10 kategoride gerçekleşti.

Turnuvada Serik, 10 kategoride 4 oyunda birincilik, 2 oyunda ikincilik, 1 oyunda üçüncülük ve 3 oyunda dördüncülük elde etti.

Serik kazanılan galibiyetler ile 41.5 puan alarak turnuvada en başarılı  ilçe olarak turnuvaya yine damgasını vurdu. Turnuvada Korkuteli ve Muratpaşa 28.5 puanla 2., Gazipaşa ve Kepez 28 puanla 3.oldular.

Öner Kaya'ya Plaket

Serik’in en başarılı ilçe olması nedeniyle Akıl ve Zeka Oyunları Serik İlçe Temsilcisi Öner Kaya'ya Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Sayın Mustafa Coşkunsu tarafından plaket verildi.

Serik adına dereceye giren öğrenciler şöyle sıralandı:

İlkokul Pentago birincisi Akçaalan İlkokulu öğrencisi Arel Deniz Kaya,

İlkokul Q-Bitz birincisi Akçaalan İlkokulu öğrencisi Rüzgar Kadıoğlu,

Ortaokul Pentago birincisi Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Uras Kaya,

Sualtı Robotları Model Oldu Sualtı Robotları Model Oldu

Ortaokul Küre birincisi Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu öğrencisi Arif Ege Okudan,

İlkokul Küre ikincisi Dr Gülşen Dr. Baki Özpınar İlkokulu öğrencisi Furkan Selman Küçük,

Ortaokul Mangala ikincisi Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Ortaokulu Ceren Kök,

İlkokul Equilibrio üçüncüsü Akçaalan İlkokulu öğrencisi Gülseren Derin Kadıoğlu,

İlkokul Mangala dördüncüsü Gedik İlkokulu Mahir Tokmak,

Ortaokul Reversi dördüncüsü Akdeniz Yükseliş Koleji Ortaokulu Gökçem Batak,

Ortaokul Kulami dördüncüsü Kürüş Ortaokulu Ayşe Demir olmuştur.

Turnuvada, birinci olan öğrenciler 24-25-26 Mayıs tarihlerinde Rize'de düzenlenecek olan Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'nda Antalya’yı temsil edecekler.

Haber: Osman Türkçe

Photo1715706003Photo1715705992Photo1715705969Photo1715705861Photo1715705819

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN