Alanya ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Alanya Şubesi tarafından Mekke'nin Fethi ve Kur'an Ziyafeti etkinliği düzenlendi.

AGD'nin geleneksel hale gelen 'Mekke'nin Fethi' programı, Türkiye genelinde 81 şube ve 600 noktada kutlandı. Alanya Kültür Merkezi'nde saat 20.00'de başlayan program, İstiklal Marşı okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Sinevizyon gösterimi, şiir dinletisi ve oratoryo etkinliklerinin ardından konuşan AGD Alanya Şube Başkanı Sıddık Uyar, Pençe Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan askerleri andı. 

Tartıştığı Sürücüyü Motosikletle Takip Ederken Kazada Öldü Tartıştığı Sürücüyü Motosikletle Takip Ederken Kazada Öldü

Uyar konuşmasında, “Hepinizin malum olduğu üzere geçen hafta Türkiye'mizde 12 Mehmetciğimizi şehit verdik. Kolay değil bizim kırmızı renk bayrağımıza, kanla yoğrulmuş bayrağımıza sevdalı bir genç yetiştirmek. Biz bu bayrağa sevdalı gençler yetiştirme hayalini ve gayretini ortaya koyan bir kuruluş olarak her sene 31 Aralık'ta Mekke'nin Fetih veya Kudüs gecesi olarak bu programı Türkiye genelinde yapmaktayız. Anadolu Gençlik Derneği bilindiği üzere inancı ve ideali uğruna fedakarlık yapmayı bilen bir anlayışıyla 1975 yılında kurulmuş, ülkesine ve milletine sevdalı gençler yetirme hedefini ortaya koymuştur" dedi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN