Krallar Gibi Karşılandılar... Krallar Gibi Karşılandılar...

ANTALYA DOB, sanat severlere 'Giselle' temsili öncesi gerçekleştirdiği 'Fuaye Sohbetleri' ile bale sanatının bilinmeyen yönlerini ele aldı.

Antalya Devlet Opera ve Balesi, seyircilerle benzersiz bir etkileşim deneyimi sunmak üzere 'Fuaye Sohbetleri' adlı yeni bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sanatseverlerin merakla beklediği bu etkinlikte DOB sanatçıları, Haşim İşcan Kültür Merkezi fuaye alanında izleyiciye kulisin perdesini araladı.

Sanatçıların dünyasını yakından tanıma fırsatı sunan 'Fuaye Sohbetleri'nde, bale sanatını ve dansçıların yaşamları ele alındı. Bale sanatçıları Müge Öğüt ve Evren İskender, seyircilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi, bale sanatının inceliklerini ve sanatçıların merak edilen hayatlarını paylaştı. Moderatörlüğünü Ezgi Bağlan'ın üstlendiği etkinlik, samimi sohbet havasında gerçekleşti. Katılımcılar, Giselle temsili öncesinde sanatçılarla bir araya gelme ve onlarla sohbet etme fırsatı buldu.

Tekrarlanması planlanan etkinlikte opera, bale ve enstrüman sanatçıları, mesleklerinin inceliklerini ve perde arkasında yaşananları aktarmaya devam edecek. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN