ANTALYA Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 10 ay süren takip sonunda 4 ilde eş zamanlı 'sahte alkol' operasyonu düzenledi. 14 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında 184 bin şişe sahte alkol ile şişelenmeye hazır 18 bin litre sahte alkol ele geçirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda, Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘Alkollü İçki Kaçakçılığı’ yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yaklaşık 10 ay önce planlı çalışma başlattı. KOM ekiplerince ilgili kurumların katılımıyla Antalya merkezli İstanbul, İzmir ve Tekirdağ illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslara ait 1 fabrika ve 14 depoda yapılan aramada 184 bin şişe sahte alkol ile şişelenmeye hazır 18 bin litre sahte alkol ele geçirildi. Soruşturma kapsamında 14 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü kaçak/ sahte alkollü içki üretim ve ticareti yapan, toplum sağlığını hiçe sayan, haksız kazanç elde ederek devleti vergi yönünden zarara uğratan kişi ve organizasyonlara yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini bildirdi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN