'KADIN odaklı belediyecilik' anlayışıyla hareket eden Konyaaltı Belediyesi, bu konuda Antalya'da bir ilke imza attı. Türkiye'de 54 ilde, Antalya'da ise sadece Konyaaltı Belediyesi'nde gerçekleştirilen Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı'na (KİHEP) katılan kadınlar sertifikalarını aldı.

Konyaaltı Belediyesi 'kadın odaklı belediyecilik' anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda bir ilke imza atan Konyaaltı Belediyesi, Türkiye'de 54 ilde gerçekleştirilen KİHEP'i gerçekleştirdi. Konyaaltı Belediyesi bu eğitimi Antalya'da veren tek belediye oldu. 34 kadının katıldığı 16 hafta süren eğitim, Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi'nde (KOSSİM) sosyal hizmetler uzmanı Yasemin Kotan tarafından verildi. 4 ay süren eğitimi başarıyla tamamlayan kadınlar, törenle sertifikalarını aldı.

KADINA ŞİDDETİ EĞİTİMLE ÖNLEYEBİLİRİZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, eğitim programına katılan kadınlara ve eğitmenlere teşekkür etti. Başkan Kotan, “Bu eğitim Antalya'da ilk defa Konyaaltı Belediyesi'nde yapıldı. Eğitimlerimizi sürdüreceğimizin sözünü de burada veriyorum. Sizlerin bu eğitimi almanız eğitici olarak sahada bulunmanız bizim için çok önemli. Şu anda kadın cinayetlerinden, kadına şiddete kadar kadının yeri ülkemizde kötü bir noktada. Bunun önüne ancak eğitimle geçebiliriz. Örgütlenerek geçebiliri" dedi.

KADIN VE AİLE MÜDÜRLÜĞÜ AÇACAĞIZ

Konyaaltı Belediyesi olarak kadın odaklı belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Kotan, “Kentimizde kadınlarla alakalı her yaptığımız işi öncelikli tutuyoruz. Parklarımızı yaparken aydınlatma çalışmalarını yaparken, kariyer merkezindeki iş olanaklarına kadar her aşamada kadınları öncelikli tutuyoruz. Kadın ve Aile Müdürlüğü ile Kadın Dayanışma Merkezi açmak için de çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

17 BİN KADINA ULAŞTIK

KİHEP Program Sorumlusu Hande Yüksel ise programın önümüzdeki yıl 30'uncu yılını dolduracağını söyledi. Yüksel, “Program Türkiye'de 54 ilde gerçekleşti. Programımız ile 17 bin kadına ulaştık. Bugün burada 34 kadına daha sertifika vereceğiz. Çok heyecanlıyız. KİHEP ile yolu kesişen her kadın kendi hayatında birtakım dönüşümler yaşıyor. Sonrasında da çevresindeki kadınların hayatını etkiliyor. Programa katılan 34 kadına, 16 hafta boyunca programın sürdürülebilir şekilde olmasını sağlayan tüm belediye çalışanlarına ve Konyaaltı Belediye Başkanımız Cem Kotan'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Cem Kotan kadınlara sertifikalarını takdim etti. Toplu fotoğraf çektiren kadınlar, 'Kadınlar Vardır, Kadınlar Her Yerde' adlı şarkıyı söyledi. DHA

Milli Birlik Sergisi Açıldı Milli Birlik Sergisi Açıldı

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN