ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, sömestir tatilinde çocuklara yönelik tiyatro etkinlikleri düzenliyor. Çocuklar, Antalya Şehir Tiyatroları'nın düzenlediği '1. Sömestir Festivali' kapsamında her gün farklı bir oyun izlemenin keyfini yaşıyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplumun gelişmesi adına önemli yer tutan kültür ve sanata ilginin artmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, öğrencilerin sömestir tatiline girmesiyle birlikte başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 1. Uluslararası Sömestir Festivali, büyük ilgiyle devam ediyor. 4 Şubat'a kadar devam edecek festivaldeki tüm oyunlar, Antalya Şehir Tiyatroları Yıldız Kenter Sahnesi'nde oynanıyor.

Akdeniz Üniversitesi'nde Fetih Sempozyumu Akdeniz Üniversitesi'nde Fetih Sempozyumu

 

OYUNLAR YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Festival kapsamında sahnelenen oyunlara çocukların ilgisi oldukça yoğun. Oyun öncesi fuayede çocuklar için müzik dinletisi yapıldı. Sonrasında Yıldız Kenter Sahnesi'ni dolduran çocuklar, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen 'Güzel ve Çirkin' oyununu izledi. Oyunun ardından çocuklar, tiyatro gösterisiyle ilgili duvar boyaması yaptı. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ozan Özdemir, ilki yapılan bu festivalde bulunmaktan onur duyduklarını belirtti. Özdemir, “Tiyatro için festivaller çok önemli yer tutuyor. Meslektaşlarımızla bir araya gelip, aynı duyguları paylaşmak, aynı iş için emek vermek çok önemli. Çok güzel bir festival oluyor. AŞT'ye çok teşekkür ediyorum. Umarım bu festival önümüzdeki yıllarda da devam eder ve tekrardan buraya geliriz" dedi.

 

TİYATRO ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın düzenlediği Çocuk Tiyatro Şenliği de üçüncü gününde 'Sandığın Büyüsü' oyunuyla devam etti. 28 Ocak'a kadar sürecek şenlikteki oyunlar, Atatürk Kültür Merkezi ve Yenimahalle Kültür Merkezi'nde sahneleniyor. DHA

antalyada-tiyatro-ruzgari_4038_dhaphoto3antalyada-tiyatro-ruzgari_4038_dhaphoto2

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN