ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Yavaş, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramların sevgi ve hoşgörünün yayılmasını sağlayan en değerli zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti.

Ercan Yavaş, "Kurban Bayramı, manevi değerlerimizi güçlendiren, toplumsal bağlarımızı pekiştiren ve ekonomik hareketliliği canlandıran özel dönemlerden biridir. Dini bayramlar, kültürel zenginliklerimizin önemli bir parçası olup, toplumsal yapımız üzerinde derin etkileri bulunmaktadır" dedi.

Unutulan Çantanın Sahibini Zabıta Buldu Unutulan Çantanın Sahibini Zabıta Buldu

Bayramların, bireylerin birbirleriyle olan ilişkilerini derinleştiren, sevgi ve hoşgörünün yayılmasını sağlayan önemli zamanlar olduğunun altını çizen Ercan Yavaş, "Kurban Bayramı, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediğimiz bir dönemdir. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar, toplumdaki sosyal dengeyi güçlendirmekte ve barış ortamının korunmasına katkı sağlamaktadır. Bu manevi atmosfer, toplumsal huzurun ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmaktadır" diye konuştu.

'BAYRAM TATİLLERİ EKONOMİYE KATMA DEĞER SAĞLAR'

Bayram tatillerinin ülke ekonomisi için de büyük katma değer yarattığını belirten Yavaş, "Bayram tatilleri, ekonomik açıdan önemli fırsatlar sunmaktadır. Bayram öncesi ve süresince artan alışveriş hareketliliği, ticaretin canlanmasına ve çeşitli sektörlerdeki faaliyetlerin hız kazanmasına olanak tanır. Özellikle perakende, turizm, ulaşım ve gıda sektörlerinde gözlemlenen bu pozitif hareketlilik, ekonomik büyümeye katkıda bulunarak, ülke ekonomisinin dinamizmini artırmaktadır. Aynı zamanda, bu dönemde artan tüketici harcamaları, piyasalarda canlanma ve istihdamda artış sağlamaktadır" ifadelerini kullandı.

Ercan Yavaş, "ANTGİAD olarak, Kurban Bayramının manevi değerlerini ve toplumsal barışa katkılarını derinden önemsiyoruz. Bu bayramın, paylaşma ve dayanışma ruhunu en güzel şekilde yansıtmasını diliyor; ekonomik canlılığa yaptığı katkıları memnuniyetle karşılıyoruz. Kurban Bayramının, tüm üyelerimiz ve halkımız için sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle, tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor; barış, sevgi ve kardeşlik dolu günlerde birlikte olmayı diliyoruz" dedi. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN