BBP’den Serik Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Enver Aputkan; “Vatandaşlarımızın sağduyusuna her zaman güvenen, inanan biriyim. Onların vereceği karar şöyle veya böyle bizim başımızın üstünde.”

Erdoğan: Sözler eylemle desteklenmedikçe Filistin'deki zulmü durdurmak mümkün değil Erdoğan: Sözler eylemle desteklenmedikçe Filistin'deki zulmü durdurmak mümkün değil

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Serik Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Bir süre önce AK Partiden istifa eden ve bağımsız olarak Serik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Enver Aputkan, Büyük Birlik Partisi’nden belediye başkan adayı oldu.

Başkan Aputkan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanı Mustafa Yılmaz ve İlçe Başkanı Akif Büyükbıçak ve yönetim kurulu üyeleri ile makamında görüşmesinin ardından BBP ye üyelik ve adaylık başvurusunu yaptı.

“Takdir Vatandaşımızın”

Enver Aputkan, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi; “AK Parti'nin kuruluşundan beri uzun yıllar Ak Parti’de belediye başkanı olarak görev yaptım. Geçtiğimiz aylarda AK Parti'den ayrılarak bağımsız belediye başkanı olarak görev yaptım. Dün itibariyle de Büyük Birlik Partisi'ne üye kayıtlarımızı yaptırdık. Nasip, kısmet olursa Büyük Birlik Partisi’nden Serik Belediye Başkan Adayı olarak müracaatımızı yapacağız artık takdir vatandaşımızın.”

“Bir Hoş Seda Bırakmak İstiyorum”

“Daha önce de söylediğim bir söz vardır, bu ilçe bizim. Bu ilçede bizden önce de birçok abimiz, arkadaşımız görevler yaptı. Çivi çakan tabiri vardır bizde. Çivi çakan herkesten Allah razı olsun. Önemli olan görevlerdir. İnsanın kendi doğup büyüdüğü köyüne, kasabasına, ilçesine hizmet etmesini çok değerli ve önemli buluyorum. Biz de bizden öncekiler gibi bir hoş seda bırakmak istiyorum. Şurada bir buçuk ay sonra beş yılı arkadaşlarımızla beraber dolduracağız. Biz bu beş yıl içerisinde vatandaşımız bizi gözlemledi, izledi. İnşallah temennimiz odur ki bu ilçeye, bu insanlara, bu topluma hizmet edecek, faydalı olacak kimse Mevlam ona nasip etsin.”

“Vatandaşlarımızın Sağduyusuna Her Zaman Güvenen, İnanan Biriyim”

“Vatandaşlarımızın sağduyusuna her zaman güvenen, inanan biriyim. Onların vereceği karar şöyle veya böyle bizim başımızın üstünde. Bu arada da beraber çalıştığımız 5 yıllık dönemde ekonomik sıkıntılarımız oldu ondan sonra pandemiyi ilçe olarak, ülke olarak, dünya olarak atlattık. Allah bir daha göstermesin. Depremi hep beraber yaşadık, hala onların yaralara sarılmaya çalışılıyor. İlçemizde bu yönde en çok etkilenen ilçelerden bir tanesi. İlçemize bir çok depremzede vatandaşımız geldi. Hep birlikte Serikliler olarak bunlara hep sahip çıktık. Bundan sonra da sahip çıkacağız. Bunları çok önemli buluyorum. Dolayısıyla inşallah ilçemiz için hayırlı olur diyorum. Eğer vatandaşımızın takdiri yine bize görevi uygun görürse yine bu ilçede arkadaşlarımızla beraber elimizden gelen gayreti göstereceğim. İlçemizin eksikleri konusunda hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Haber: Osman Türkçe

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN