BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) 'Tiyatroname' adlı gösterisiyle sezonu kapattı. Toplam 66 bin kişinin izlediği 16 oyun ile dolu dolu bir sezon geçiren AŞT ekibi tek perdeden oluşan, interaktif müzikal bir gösteriyle, tiyatroseverlere unutulmaz bir akyam yaşattı.

Kent içi ve ilçelerde, Anadolu'da, yurt dışında birçok temsil ve sayısız etkinlikle izleyiciyle buluşan Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatrosu bu sezona da damgasını vurdu. Antalya'da tiyatroseverleri muhteşem oyunlarla buluşturan AŞT, yine unutulmayacak bir gösteriyle sezonu kapattı. Büyükşehir Belediyesi Doğu Garajı Performans Sahne'de 'Tiyatroname' adlı gösteri ile Antalyalılara veda eden AŞT ekibi, izleyenleri hem eğlendirdi hem hüzünlendirdi. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür'ün başrolde olduğu 2023-2024 sezonu yetişkin oyunlarından kesitler sunan müzikal tarzındaki Tiyatroname izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

BAŞKAN BÖCEK'E TEŞEKKÜR

AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, oyun sonunda tüm ekibiyle birlikte izleyenleri selamladı. Mehmet Özgür, sanata büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Geçmişten günümüze 40 yılı aşkın süredir yürüdüğümüz bu yolda emeği geçen oyuncularımıza, teknik ekibimize, idari personelimize, kıymetli seyircilerimize ve bize dokunan herkese teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Tiyatromuz için çok büyük emekleri olan değerli hocamız Cenap Aydınoğlu'na, bu güzel geceyi titizlikle hazırlayan değerli hocamız İhsan Kılavuz'a, Şube Müdürümüz Seyfi Albayrak'a ayrıca teşekkür ediyorum. Alkışlarınız hiç susmasın, perdelerimiz hiç kapanmasın" diye konuştu.

Bayramda 10 Milyon Kişiden 100 Milyar TL'lik Turizm Ekonomisi Bayramda 10 Milyon Kişiden 100 Milyar TL'lik Turizm Ekonomisi

66 BİN SEYİRCİ

AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, bu sezonu dolu dolu geçirdiklerini ve her zaman kapalı gişe oyun sergilediklerini belirterek, "2023-2024 sezonunda Antalya Şehir Tiyatroları, 8 yetişkin oyunu, 4 çocuk oyunu, 4 kukla oyunu olmak üzere toplam 16 oyun ve 1 tiyatro müziklerinden oluşan sezon sonu müzikali sahneledik. Sezon boyunca toplam 66 bin seyirciye ulaştık. Antalya Şehir Tiyatroları olarak, siz sanatseverlerin yoğun ilgisiylebu sezonu sonlandırıyoruz. Yeni sezonda buluşmak dileğiyle teşekkürler Antalya" dedi. DHA

Aşt Ti̇yatroname İle Ti̇yatroseverlere Veda Etti̇ (8)Aşt Ti̇yatroname İle Ti̇yatroseverlere Veda Etti̇ (6)Aşt Ti̇yatroname İle Ti̇yatroseverlere Veda Etti̇ (7)Aşt Ti̇yatroname İle Ti̇yatroseverlere Veda Etti̇ (1)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN