ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, beraberindeki Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Bülbül, Cüneyt Doğan, Ragıp Gök ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı ziyaret etti. 

ATB Başkanı Ali Çandır, Cumhurbaşkanı Tatar'a borsanın çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, tarımsal üretim ve ticareti geliştirmek için çalıştıklarını anlattı. Başkan Çandır, KKTC'nin Türkiye için önemine dikkat çekerken, Türkiye'nin her zaman KKTC'nin yanında olacağını kaydetti. Antalya ile Kıbrıs arasındaki ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Çandır, Cumhurbaşkanı Tatar'a ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve iki ülke arasındaki birlikteliğe yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür etti. Başkan Çandır, bu yıl kasım ayında yapmayı planladıkları 13. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'e KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı davet etti. 

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ATB heyetine ziyaretleri için teşekkür etti. Kıbrıs barış harekatının 50'nci yılını kutladıklarını anımsatan Tatar, Türkiye ile ayrılmaz bağlarla bağlı olduklarını ifade etti. Tüm ambargo ve baskılara rağmen KKTC'nin her geçen gün daha da ileri gittiğini söyleyen Tatar, bu konuda Türkiye ve Türk iş insanlarının rolüne dikkat çekti. Başkan Çandır, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a ziyaretin anısına coğrafi işaretli Döşemealtı halısı hediye etti. 

 

Side Sahili Atıklardan Temizlendi Side Sahili Atıklardan Temizlendi

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI'NA ZİYARET

ATB Heyeti daha sonra Kıbrıs Türk Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Antalya ile KKTC arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesiyle ilgili görüşlerin dile getirildiği ziyarette ATB Başkanı Çandır, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz'e sıcak karşılaması ve nazik ev sahipliği için teşekkür etti. 13. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'te Kıbrıs'ın yöresel ürünlerini görmek istediklerini söyleyen Başkan Çandır, Kıbrıs Türk Ticaret Odası'nı YÖREX'e davet etti. 

Başkan Turgay Deniz, 1958 yılında kurulan Kıbrıs Türk Ticaret Odası'nın izole olmadığını, yurtdışında temaslarda bulunan güçlü bir yapı olduğunu söyledi. Kıbrıs'ın ekonomisi ve ticaretini geliştirmek için çalıştıklarını anlatan Deniz, Türkiye ile ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Deniz, Başkan Ali Çandır ve ATB heyetine ziyaretleri için teşekkür etti. İki başkan ziyaretin anısına plaket takdiminde bulundu.  DHA

atbden-kktc-cumhurbaskani-tatara-ziyaret_4638_dhaphoto3atbden-kktc-cumhurbaskani-tatara-ziyaret_4638_dhaphoto2

 

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN