Mehmet Balık; “Güzel ülkemizin mutsuz emeklilerine, ‘2024 Yılı Emekliler Yılı’ müjdesi başta kulağa hoş gelse de boş olduğu görülmüştür. 2024 Yılı Emekli Yılı değil emekliye adeta zulüm yılı olmuştur.”

Emekliler Antalya’da örgütleniyor. Birleşik Kamu Emeklileri Girişimi olarak başlayan oluşumun yakında zamanda dernekleşeceği belirtildi. Girişim adına açıklama yapan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu önceki dönem Genel Başkanı Mehmet Balık; “Kamu emekçisi emeklilerimizin etkili sesi olmaya, hızla örgütlenip daha kararlı mücadele etmeye, yanlarında olmaya geliyoruz. Etkisiz ve dağınıklıktan, birlik ve kararlılık içinde çıkılacağının bilincindeyiz.”dedi.

Türk Üniversiteleri Fuarı'nda, Alanya Üniversitesi'ne Yoğun İlgi Türk Üniversiteleri Fuarı'nda, Alanya Üniversitesi'ne Yoğun İlgi

“Emekli Yük Olarak Görülüyor”

Mehmet Balık açıklamada şunları söyledi; “2024 yılı itibariyle emekli yurttaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar had safhada iken, dağınık ve etkisiz oluşumlar emeklilerimize ne umut ne de çözüm olamamaktadır.  Güzel ülkemizin mutsuz emeklilerine, ‘2024 Yılı Emekliler Yılı’ müjdesi başta kulağa hoş gelse de boş olduğu görülmüştür. 2024 Yılı Emekli Yılı değil emekliye adeta zulüm yılı olmuştur.

Ömrünün en verimli ve genç yıllarını milletine adayan, devletine harcayan her yurttaş bu emeklerinin karşılığını alacağı ve kimseye muhtaç olmadan yaşlılığını geçirebileceğini düşünürken, devlet tarafından yük olarak görülür hale gelmiştir. Bu durum vefasızlıktan da öte emeklilerin açlık ve hayatta kalabilme mücadelesi haline gelmiştir.”

“Yanlarında Olmaya Geliyoruz”

“1927 yılında Mareşal rütbesiyle emekli olan Atatürk, ‘Bir milletin yaşlı ve emeklilere karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır.’ sözüyle o yıllarda bile emekli ve yaşlılara değer ve önem verilmesi gerektiğini anlatmıştır. Bugün emeklilerimize reva görülen yaşam standartlarını görünce Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz.

Çalışanın da emeklinin de adeta sömürüldüğü bu düzene dur diyoruz. Kamu emekçisi emeklilerimizin etkili sesi olmaya, hızla örgütlenip daha kararlı mücadele etmeye, yanlarında olmaya geliyoruz. Etkisiz ve dağınıklıktan, birlik ve kararlılık içinde çıkılacağının bilincindeyiz.”  Haber: Osman Türkçe

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN