MMO Antalya Şubesi'nin tek liste ile girilen 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri'nde mevcut başkan Prof. Dr. İbrahim Atmaca, 3'üncü kez başkan seçildi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi'nin 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri tamamlandı. Genel kurul toplantısında konuşan MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, sözlerine Antalya'da yaşanan sel felaketine ve Erzincan İliç'teki maden faciasına değinerek başladı. Atmaca, "Şehirlerimizde yetersiz altyapı ve hatalı imar uygulamaları söz konusu iken ortalamaların çok üzerindeki yağış miktarları, yaşanan felaketlerin faturasının daha da katlanmasına neden olmaktadır. Son yıllarda yaşadığımız kuraklık, yangın, fırtına ve sel gibi afetlerin kök nedeninin iklim değişikliği olduğu artık bilinmektedir. Felaketlere dur demek için ilgili kurumlar ve belediyeler üzerine düşeni yapmakla mükellef iken bizler de iklim krizinin neticelerine daha da katlanmamak için enerji tüketimlerimizi ve karbon salınımlarımızı sınırlandırmalıyız. Artık bu her birimize düşen önemli bir sorumluluktur" dedi.

TMMOB tarafından Erzincan İliç altın madeni işletme bölgesinde oluşabilecek toprak kayması konusunda uyarılar yapıldığını da aktaran Başkan Atmaca, "Yapılan bu uyarıların hiçbir şekilde dikkate alınmamış olması, geliyorum diyen bu felaketin vuku bulması ile son bulmuştur. Bu tür madencilik faaliyetleri ile artık sadece doğamız ve kaynaklarımız değil, yaşamlarımız da etkilenmektedir. Çevresel tedbirlerin yanı sıra can ve mal güvenliğini önemseyen, ulusal çıkarlarımızı önceleyen madencilik faaliyetleri hedeflenmeli" ifadelerini kullandı.

'HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK'

Şube çalışmaları ilgili de konuşan Başkan Atmaca, "Şube yönetim kurulumuz 15. dönem öncesinde ortaya koyduğu hedefleri büyük oranda gerçekleştirmiştir. Bu hedefleri dönemin başında, 'istihdam için yetkinlik, dijitalleşme ve teknoloji, eğitim odaklılık, gelişim, iletişim ve dayanışma, finansal istikrar' üst başlıklarıyla ortaya koymuştuk. Bu doğrultuda günümüz dinamiklerine uygun bilgisayar destekli eğitimler düzenledik, üye iletişiminin dijitalleşmesi noktasında adımlar attık, çok sayıda nitelikli eğitim gerçekleştirdik, güncel metot ve donanımlarla şubemizi geliştirdik, teknik ve sosyal gelişim anlamında üyelerle sürekli bir araya geldik, aynı zamanda da denk bütçeyi koruyarak Oda'ya ve üyeye yönelik önemli adımlar attık" diye konuştu.

Akçaalan’da Satranç Başarısı Akçaalan’da Satranç Başarısı

ŞUBE BİNASI ÖRNEK OLACAK

Yeni dönem hedefleri ile ilgili de bilgiler veren Atmaca, şöyle konuştu:

"Kamuoyunu bilgilendirmek üzere meslek, şehir ve ülke sorunlarına karşı çözüm odaklı öneriler sunmaya devam edeceğiz. Hizmet binamızın neredeyse sıfır enerjili olması için gerekli ön analizleri tamamladık, önümüzdeki süreçte hizmet binamızı neredeyse sıfır enerjili bina haline getirerek, örnek bir model olarak kamuoyunun ilgisine sunacağız. Yeni dönemde şubemizin geleneği haline gelmiş İklimlendirme Kongresi'ni tekrar düzenleyeceğiz. Asansör periyodik kontrollerinin denetimlerini sorumluluğumuzda olan bölgelerde yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sosyal organizasyonları bu dönem daha kuvvetli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Üyelerimizin kendi alanlarından farklı sektörlerde de gelişimi için sosyal ve iş buluşma ortamları sağlayacağız. Bu kapsamda temsilciliklerimizde de mesleki dayanışmayı artırmak amacıyla sosyal organizasyonlar düzenleyeceğiz."

16. DÖNEM YÖNETİM KURULU

17-18 Şubat tarihinde MMO Antalya Şube binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ve seçimin ardından yeni dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ

1. İbrahim Atmaca

2. Devrim Kılıç

3. Cüneyt Deniz Küheylan

4. necdet Taşkın

5. Mehmet Topçu

6. Onur Akça

7. Selçuk Duvar

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1. Nejat Kurt

2. Nurettin Akyol

3. Şaver İrem Ünsal

4. Deniz Yılmaz Güney

5. Mehmet Buğra Altınsoy

6. Merve Bebiş

7. Gamze Dülger Karabulut

B A S K A N A T M A C A G U V E N T A Z E L E D I 147243B A S K A N A T M A C A G U V E N T A Z E L E D I 147242

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN