ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İstanbul'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarlarından Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katıldı. Başkan Böcek, “Antalya'nın 2020 yılında turizmde yeni rekorlara imza atması için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen EMITT fuarında 'Antalya Güneşi' temasıyla tüm destinasyonları tek çatı altında buluşturan Antalya standı yoğun ilgi görüyor. İlçe belediyelerinin de içinde yer aldığı Antalya alanı EMITT Fuarı'nın en dikkat çeken alanlarından biri. Antalya'nın birçok güzelliğini bir arada sunan alanı ziyaret edenler, kendilerini Antalya'da gibi hissediyor. Antalya alanının en özel köşelerinden biri ise Altın Portakal ve Piyano Festivali temalarının öne çıkarıldığı Antalya Büyükşehir Belediyesi standı.

TANITIM ÇALIŞMALARINA KATKI

Antalya Büyükşehir Belediyesi de fuarda şehrin tanıtım çalışmalarına katkı koyuyor. Piyano dinletisi eşliğinde Antalya Büyükşehir Belediyesi standında konuklarını ağırlayan Başkan Muhittin Böcek, Antalya'nın tanıtımını çok önemsediklerini, EMITT gibi uluslararası fuarlar ile Antalya turizmine katkı sağlayacaklarını söyledi. 2019 yılını turizmde rekor kırarak kapatan Antalya'nın turizm sektörü başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarıyla 2020 yılına daha güçlü ve etkin hazırlandığını dile getiren Başkan Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya'nın tanıtımına ve turizme katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

'ROTALARI ANTALYA'YA ÇEVİRECEĞİZ'

Fuarda Antalya'nın bir bütün halinde tanıtımının yapıldığına dikkat çeken Başkan Böcek, “EMITT Fuarı tüm dünyadan katılımcılar, tur operatörleri, turizm sektörü temsilcileri ve tatilcileri buluşturan bir fuar. Burada Antalyamızı en güzel şekilde tanıtarak turizmimize katkı sunacağız. Pek çok kez gündeme getirdiğim gibi Antalya Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde oluşturacağımız Turizm Birliği ile aynı bu fuarda olduğu gibi şehrimizin tanıtımını tek çatı altında gerçekleştireceğiz. Antalya'mızın 19 ilçesi de birbirinden özel ve güzel. Biz de bu birlik çatısı altında kentimizi bir bütün olarak tanıtarak hem yerli hem de yabancı turistlerin şehrimize olan ilgisini artıracak ve tatil rotalarını Antalya'ya çevireceğiz" diye konuştu. DHA

Editör: Haber Merkezi