ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hortum felaketinin yaşandığı Kumluca'da incelemelerde bulundu. Can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Böcek, “Üreticilerimizin yanında olacağız. Yaraları hep birlikte saracağız" dedi.

B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 223527

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ile birlikte hortum felaketinin yaşandığı Kumluca'yı ziyaret ederek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hortumun zarar verdiği mahallelerde yıkılan sera alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Böcek ve Gökan Zeybek, vatandaşların taleplerini dinledi.

B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 223522

'YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ'

Hortumun iki ilçede seralara zarar verdiğini ifade eden Başkan Böcek, “Hortum evlerin çatılarını dahi uçurmuş, seraları yıkmış. Üreticilerimiz seralarından daha ilk domates ürününü alacaklardı. Herhangi bir can kaybı olmaması sevindirici ama mal da canın yongası.  Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ekiplerimizle burada tespitleri yapıyoruz. Üreticilerimizin yanında olacağız. Yaraları da hep birlikte saracağız. Büyük geçmiş olsun" dedi.

Hortumda serası zarar gören Toptaş Mahallesi'nden üretici Fedai Bozkaya, toplam 3 dönüm serasında büyük hasar olduğunu belirterek, “Seram tamamen gitti. Evimin çatısı da uçtu. Garajımda enkaz oldu. Büyük hasarımız var. Muhittin Başkanım geldi, yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

Servis Midibüsü Devrildi; 19 Yaralı Servis Midibüsü Devrildi; 19 Yaralı

B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 2235245

BÜYÜKŞEHİR TÜM EKİPLERİYLE BÖLGEDE

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hortum felaketinin hemen ardından tüm imkanlarıyla vatandaşların yardımına koştu. Büyükşehir ekipleri, yaraların sarılması için zarar gören sera ve evlerde hasar tespiti yaptı. Tespit çalışmalarının ardından üreticiye sera naylonu yardımında bulunulacak. Park ve Bahçeler ekipleri seralarda üreticinin zararını en aza indirmek için yıkılan seralardaki ürünlerin toplanmasına yardımcı oldu. Ekipler, yıkılan ağaçları ve molozları da kaldırıyor. Sosyal Hizmet ekipleri de afetzedelere gıda paketi yardımında bulunuyor.    DHA

B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 223528B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 223526B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 223524B A S K A N B O C E K H O R T U M F E L A K E T I N I N Y A S A N D I G 223523

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN