ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Müşterek Komite Toplantısı, ATB Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve 7 meslek komitesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 

ATB Başkanı Ali Çandır toplantıda yaptığı konuşmada, göreve başladığından beri 'birlikte hareket etme kültürümüzü geliştireceğiz' ilkesiyle hareket ettiğini söylerken, “Bu yaklaşımımızı görev süremiz boyunca devam ettirdik ve ettireceğiz. Sizler gibi değerli arkadaşlarımızla birlikte çalışmanın, ekip anlayışımıza güç kattığına inanıyoruz. Sizlerden aldığımız destekle, sektörümüz, kentimiz ve ülkemiz için daha fazla çalışıp, daha fazla üreteceğiz" dedi. 

 

Güneş Mahallesi Cami Projesi Sürüyor Güneş Mahallesi Cami Projesi Sürüyor

KİMSENİN GÖLGESİNE GİRMEDİK, KİMSEYE DE GÖLGE ETMEDİK

ATB yönetimi olarak hizmet odaklı çalıştıklarını kaydeden Ali Çandır, “Kurumumuza ve kamuoyuna duyduğumuz sorumluluk gereği hiç kimsenin gölgesine girmedik, kimseye de gölge etmedik. Üyelerimizin sorunları ve hakları uğruna, sektörümüzün ve kentimizin geleceğini gözeterek çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürdük. Kişisel çıkar ya da gelecek peşinde koşmadan aynı sorumlulukla çalışmaya devam edeceğiz. Borsamız kentin, bölgenin ve ülkenin en önemli kurumları arasında olduğunu her fırsatta gösteriyor. Çünkü bizim içimizde huzur var, dayanışma var. Biz o huzurla, hem işlerimizi yapıyor hem kentimizin, ülkemizin sorunlarıyla ilgileniyoruz. Çalışmalarımızla rol model oluyoruz" diye konuştu. 

Önümüzdeki dönemde, ekonomik faaliyetlerin yanı sıra Antalya'nın gelişimine katkı sağlamak için hayata geçirilecek proje ve faaliyetlerde de ortak akılla çalışacaklarını vurgulayan Başkan Çandır, “Antalya ve Türkiye tarımına ve ekonomisine hep birlikte katkıda bulunmaya devam edeceğiz. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun dediği gibi 'Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır.' Bugün ülkenin eskisinden daha çok çalışmaya, üretmeye, ihraç etmeye ihtiyacı var. Bizlerin de bunun hakkını vermesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. 

 

SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ

Meslek komitelerinin borsanın temel dayanak noktalarından olduğuna vurgu yapan Çandır, “Sektörümüz, kentimiz ve ülkemiz gündemdeki tüm konular, komite toplantılarımızda ele alınmakta ve bu da bize güç katmaktadır" dedi. Çandır, komitelerde alınan kararların başta TOBB olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşıldığını, takibinin yapıldığını belirtirken, “Gelecekte alınacak kararları da titizlikle takip edecek ve çözüm için faaliyetlerimizi kesintisiz sürdüreceğiz" diye konuştu. Başkan Çandır, komite üyelerine borsanın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Korona, iklim değişikliği gibi konuların dünyanın gündeminde olduğunu belirten Çandır, borsanın da çalışmalarını yürütürken ve proje yaparken gelişmeleri takip ettiğini anlattı. Çandır, komite üyelerine emekleri nedeniyle teşekkür etti.  DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN