Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni yıl nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Çandır, 2023'ün Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını büyük bir onur ve gururla kutladığımız yıl olduğunu kaydederken, “Başta Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu güzel toprakları bize vatan yapan kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle bir kez daha anıyorum" dedi. 

2023'ün ülkemizde ve dünyada felaketlerle geçen bir yıl olduğunu belirten Çandır, depremlerden iklim felaketlerine, ekonomik sıkıntıdan silahların gölgesindeki Gazze'ye kadar insanlığı derinden etkileyen olayların yaşandığı bir yılı geride bıraktığımızı kaydetti. Çandır, insanlığı sarsan olayların bir daha yaşanmamasını diledi.

Kepez Zabıtası'ndan Bayram Denetimi Kepez Zabıtası'ndan Bayram Denetimi

Enflasyon yüküne rağmen iş dünyasının 2023 yılını üretim motivasyonuyla geçirmeye çalıştığını ifade eden Başkan Çandır, buna rağmen hem ekonomi hem tarımda 2022 yılı performansının korunamadığını söyledi. Çandır, “Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında ekonomide ve tarımda daha fazla performans gösterdiğimiz bir yıl olmasını dilerdik" dedi. 

“Üretmekten başka çaremiz yok" diyen Çandır, 2024'ün yürütülecek politikalarla da üretime odaklanılan bir yıl olmasını diledi. Çandır, “Yeni yıla umutlarla girmek istiyoruz. 2024, üretime, istihdama odaklandığımız, ekonomik büyümeye odaklandığımız ve büyümenin toplumun her kesimine yansıdığı, hukukun üstünlüğü ve demokrasiden ödün vermediğimiz bir yıl olsun. 2024 yılının herkese barış, sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum" dedi. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN