KONYAALTI Belediye Başkanı Cem Kotan, personelle yaptığı toplantıda belediyenin mali durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kotan, “Ciddi borç yükümüz var. Maaşlarınızın bir kısmını bugün yatıracağız. Kalanı ise ay sonunda yatırılacak. Tüm çalışanlar maaşlarının tamamını alana kadar ben ve başkan yardımcılarım maaş almayacağız. Anca beraber kanca beraber arkadaşlar" dedi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, personelle toplantı yaparak belediyenin mali durumu hakkında bilgi verdi. Mazbatayı aldıktan sonraki süreçte tasarruf tedbirlerine başvurulduğunu belirten Başkan Kotan, “Ciddi borç yükü var. Kamulaştırmasız el atmalardan kaynaklı ve piyasaya olanlardan dolayı borç yükümüz çok fazla. Tasarruf ve ödeme planlarını oluşturmak için 1,5 aydır gece gündüz çalışıyorum. Saat 08.00'de gelip gece 12.00'de belediyeden çıkıyorum. Başkan yardımcılarımız da müdürlerimiz de bu süreçte özveriyle çalışıyor. Konyaaltı Belediyesi'ni fabrika ayarlarına döndürene kadar da gece gündüz çalışmaya devam edeceğim" dedi.

Sualtı Robotları Model Oldu Sualtı Robotları Model Oldu

'ANCA BERABER KANCA BERABER'

Maaşlarla ilgili de personeli bilgilendiren Başkan Cem Kotan, “Maaşlarınızın bir kısmını bugün yatıracağız. Kalan kısmı ise ay sonunda tamamlanacak. Buna mecburuz arkadaşlar. Tüm personel maaşlarının tamamını alana kadar ben ve iki belediye başkan yardımcım da maaş almayacağız. Bizler bu maaşlarla evlerimizi geçindiriyoruz. Madem durum böyle anca beraber kanca beraber arkadaşlar" dedi.

'SON ÇAREYDİ, ÜZGÜNÜM'

Belediyede ciddi anlamda personel fazlalığı bulunduğunu, zorunlu olarak bazı personelin işten çıkarıldığını dile getiren Başkan Kotan, şunları söyledi: “Üzülerek söylüyorum ki bazı çalışma arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bunun için onlardan gerçekten özür diliyorum. Ama en son çare buydu. İhalelerden çekildik ya da ihaleleri azalttık. Gelen suyun bile hesabını yapmaya başladık. Hizmet verdiğimiz noktalardaki ücretleri bir nebze olsun artırma yoluna gittik. Araçları havuzlara çektik. Müdürlerimizden tasarruf tedbirleri ile alakalı destek istedik. Birçok konuda tasarrufa gittik. Son olarak çalışma arkadaşlarımızla alakalı kararlar almak zorunda kaldık. Biriken borçlar sebebiyle belediye artık bu mali tabloyu kaldıramayacak durumda. Çalışma arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmaktan ziyade neler yapabiliriz noktasında 1 aydır direniyoruz. Bu sorunun sebebi ben değilim, benimle gelen siyasi arkadaşlarım da değil. Ama bu işi biz çözeceğiz. Gerekirse 5 ay maaş almam. Sizin geç de olsa maaşlarınızı öderim. Sizden sadece işinize motive olmanızı istiyorum. Biz Konyaaltı halkına hizmet ediyoruz, çalışmalarımıza özveriyle devam edelim. Bu süreci hep birlikte aşacağız ve Konyaaltı halkımıza hizmetlerimizi sürdüreceğiz." DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN