ANTALYALI yazar- gazeteci Ulviye Küccük, okurlarını 'aşkın ve direnişin romanı' olan altıncı kitabı 'Nurhak Dağı Efsanesi' ile buluşturdu. 

Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde söyleşi eşliğinde gerçekleşen kitap imza gününe gazeteci, yazar, şair ve kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Yazar Ulviye Küccük'ün doğum gününün de yaş pasta kesilerek kutlandığı imza gününde, konuşmacılar Küccük'ün yeteneğine, yayımlanmış öykü, araştırma ve roman türü eserlerine övgü yağdırdı.

 

EFSANELERİ YAŞATACAK

Uysal, Patili Dostlar İçin Düzenlenen Konsere Katıldı Uysal, Patili Dostlar İçin Düzenlenen Konsere Katıldı

Ulviye Küccük, okurlarına imzaladığı altıncı eseri 'Nurhak Dağı Efsanesi' adlı romanı için "Bu romanı kaleme almaya karar verdiğimde içimde yanan bir ateş vardı. Bu ateş, halk efsanelerinin unutulmaz güzellikteki hikâyelerini koruma arzusuydu" dedi. Küccük, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gördüm ki bu efsaneler zamanla kaybolup gitme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu mirası yaşatma sorumluluğuyla yola çıktım ve bu kitap, o mirası koruma adına atılmış bir adımın da ürünü oldu. Elbistan ve çevresinde uzun bir geçmişe dayanan, derin kökleri olan halk efsaneleri bulunuyor. Ben de bu topraklarda yetişmiş biri olarak bu efsanelere duyduğum sevgi ve saygıyı kendi kalemimle ifade etmek istedim." DHA

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN