Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2023 yılında 6'ncı kez düzenlenen Resmi Huzurevleri Yetişkin Gençler Huzur Bocce Ligi'nde ilk dörde giren takımlar Antalya'nın Alanya ilçesinde tatille ödüllendirildi. Takımlar tatil kapsamında Alanya Huzur Evi'nde düzenlenen bocce yarışmasında da karşılaştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın aktif ve sağlıklı yaşlanma politikası kapsamında Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından resmi huzurevlerinde kalan yaşlılara yönelik 29 Ekim- 3 Kasım 2023 tarihleri arasında Side'de 6'ncı Yetişkin Gençler Huzur Bocce Ligi 2023 Yılı Finalleri düzenlendi. Turnuvanın birincisi Aksaray Kadir Üçyıldız Huzurevi oldu. Osmaniye Özden Huzurevi turnuvayı ikinci, Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (HYBRM) üçüncü ve Samsun Bafra 75. Yıl Huzurevi ise dördüncü sırada tamamladı. Ödül olarak Alanya'da 5 günlük tatilde buluşan takımlar, Alanya Huzur Evi'nde Alanya Huzur Evi Bocce takımıyla yarışma yaptı. Yarışmada 4 takım kendi aralarında çeyrek final ve yarı final yaparken finale kalan Erzincan 100. Yıl Atatürk HYBRM, Alanya Huzur Evi ile karşılaştı. Karşılaşmayı Alanya Huzur Evi Bocce Takımı 12-11 kazandı. Takımlar yarışmanın ardından tekne turu ve Alanya mağaraları gezisi gibi etkinlikler tatillerine kaldıkları yerden devam edecek.

Bocce Liginde Dereceye Galip Sökmen

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ SÖKMEN: AKTİF VE SAĞLIKLI YAŞLANMALARI İÇİN BOCCE SPORU ÜZERİNDE DURULDU

Bocce sporu ile ilgili bilgi veren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, huzur evlerinde kalan yaşlıların daha sağlıklı yaşlanması için bu sporu yaygınlaştırdıklarını belirtti. Sökmen, "Buradaki amaç aktif yaşlanmak. Bakanlığımız tarafından huzurevindeki yaşlılarımızın çocukları ve yakınları tarafından bırakılma havasında kurtulmaları için ve aktif olarak sağlıklı yaşlanmaları için onlara uygun spor dalları araştırıldı. Bu doğrultuda bedensel engelli birinin dahi rahatlıkla oynayabileceği bocce sporu üzerinde duruldu" dedi.

Bocce Liginde D(Şahin Dursun

ŞAHİN DURSUN: DEVLETİMİZ BİZE ANA, BABA GİBİ BAKIYOR

Turnuvada 4'üncü oldukları için ödül olarak Alanya'da tatile geldiklerini aktaran Samsun Bafra 75. Yıl Huzurevi Bocce Takım Kaptanı 76 yaşındaki Şahin Dursun, "Bütün yaşlıları bir araya topladılar. Türkiye Şampiyonluğu'nu Samsun'a 2017'de götürdük fakat bu sefer de turnuvada 4'üncü olduk. Bu sebeple de Alanya'ya tatile geldik. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 takımı otele yerleştirdi. Havuza giriyoruz, denize giriyoruz. Akşam da tekne turumuz var. Yarın da mağaralara gireceğiz. Devletimiz bize ana gibi baba gibi bakıyor" diye konuştu.

Bocce Liginde Mehmet Böle

18 Yıllık Bir Başarı Kültürü! 18 Yıllık Bir Başarı Kültürü!

MEHMET BÖLE: BURAYA DAVET EDİLDİK EĞLENİYORUZ

7 yıldır bocce oynayan Aksaray Kadir Üçyıldız Huzurevi Bocce Takım Kaptanı 70 yaşındaki Mehmet Böle de "Bocce şampiyonası finalinde 1'inci olduk. İlk 4 takım Alanya'ya geziye geldi. Buraya davet edildik. Eğleniyoruz" ifadelerini kullandı. DHA

B O C C E L I G I N D E D E R E C E Y E G I R E N T A K I M L A R A 444343B O C C E L I G I N D E D E R E C E Y E G I R E N T A K I M L A R A 444342B O C C E L I G I N D E D E R E C E Y E G I R E N T A K I M L A R A 44434

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN