ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, afetten en çok etkilenen mahallelerde hayatı normale döndürmek ve vatandaşların yaralarını sarmak için 2 bin 403 personelle yoğun çalışma yürütüyor. Vatandaşların gıda, giysi gibi ihtiyaçları acil olarak karşılanırken, evleri temizleniyor. Çiftçilere sera naylonu ve yem desteğinde bulunuluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, selin etkili olduğu Yüksekalan, Gebizli, Yeniemek, Yeşildere, Kızıltoprak, Etiler, Teomanpaşa, Güneş, Gazi, Şelale, Karşıyaka, Gündoğdu ve Hüsnükarakaş mahallelerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. 2 bin 403 personel ve 513 araçla sel bölgesinde vatandaşın yanında olan Büyükşehir Belediyesi, suların çekilmesiyle sosyal yardımlara ve temizlik çalışmalarına ağırlık verdi. Güneş Mahallesi'nde oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezinde, vatandaşların talep ve ihtiyaçlarına hızla cevap veriliyor.

Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu

B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137728

400 PERSONELLE EVLERDE TEMİZLİK

Büyükşehir Belediyesi'nin 400 kişilik temizlik ekibi mahallelerde vatandaşların evlerini temizliyor, kullanılamaz hale gelen eşyalarını tahliye ediyor. Park ve Bahçeler ekipleri sokak ve cadde temizliğine devam ederken, okulların bahçelerini de suyla yıkayıp eğitime hazır hale getirdi.

B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137727

GIDA PAKETLERİ TESLİM EDİLİYOR

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın afet bölgesindeki sosyal yardımları artarak sürüyor. Mobil Aşevi ve gezici ekiplerle afetzedelere 3 öğün yemek ikramı yapılıyor. Ayrıca, sosyal hizmetler ekipleri Güneş, Gebizli ve Yeşildere mahallelerinde afetzedelerin evlerine gıda paketleri bırakıyor. Hasar tespit çalışmaları da devam ediyor.

B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137726

Büyükşehir Belediyesi'nin Kepez'deki Sosyal Yardım Merkezi, afetzede vatandaşlara giysi yardımında bulunuyor. Sosyal hizmet uzmanlarınca merkeze yönlendirilen sel mağdurları, Sosyal Yardım Merkezi'nden monttan paltoya, iç çamaşırından eldivene, ayakkabıdan bebek kıyafetlerine tüm giysi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, hasar tespit çalışmalarının ardından çiftçilere yönelik desteklerine başladı. Kepez Şelale, Gaziler, Yurtpınar mahallelerinde üreticilere sera naylonu, gübre yardımı yapıldı. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilere de yem ve saman desteğinde bulunuldu. DHA

B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137729B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137725B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137724B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137723B U Y U K S E H I R 2 B I N 403 P E R S O N E L L E A F E T Z E D E 137722

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN