RAMAZAN ayına sayılı günler kala Antalya Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Geleneksel Ramazan etkinlikleri bu yıl da Karaalioğlu Parkı'nda düzenlenecek. Etkinlik kapsamında geleneksel Ramazan çarşısı kurulacak, Kıraç, Resul Dindar gibi sanatçılar sahneye çıkacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazanı karşılamaya hazır. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Karaalioğlu Parkı içerisinde Ramazan etkinlikleri düzenlenecek. Etkinlikler, 11 Mart Pazartesi akşamı saat 21.30'da Kur'an-ı Kerim Tilaveti İlahiler ve Tasavvuf Müziği Konseri ile başlayacak. Etkinlikler kapsamında her akşam 20.45'te Hacivat-Karagöz, orta oyunu gösterileri yapılacak. Ramazan ayı sonuna kadar her akşam 21.30'da Ramazan sohbetleri, tasavvuf müziği konserleri, hemşehri geceleri, yerel sanatçılar ve tanınmış sanatçılar Antalyalılarla buluşacak.

GELENEKSEL RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinliklerinde, 16 Mart Cumartesi akşamı 21.30'da Kıraç Antalyalılara konser verecek. 23 Mart Cumartesi akşamı Resul Dindar Karadenizliler gecesinde Antalyalılarla buluşacak. 24 Mart Pazar akşamı Uğur Önür Antalya Yörükler gecesinde yer alacak. 28 Mart Perşembe günü İlahiyatçı Emre Dorman Ramazan sohbeti gerçekleştirecek. Etkinlikler, 9 Nisan Salı akşamı Geleneksel Ramazan Etkinlikleri ile sona erecek.

30 gün boyunca dolu dolu Ramazan yaşayacak olan Antalyalılar için etkinlikler kapsamında Ramazan çarşısı da kurulacak. Vatandaşlar Karaalioğlu Parkı içerisindeki Ramazan çarşısında alışverişten yeme içmeye, gıdadan giyim ve hediyelik eşyaya her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Mini lunapark ise çocukların ve vatandaşların eğlence durağı olacak.  DHA

B U Y U K S E H I R B E L E D I Y E S I N D E N R A M A Z A N E T K I N 232273B U Y U K S E H I R B E L E D I Y E S I N D E N R A M A Z A N E T K I N 232272B U Y U K S E H I R B E L E D I Y E S I N D E N R A M A Z A N E T K I N 232271

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN