ANTALYA Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs'a özel 'Anadolu'nun Renkleri' konseri düzenledi. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Gençlik Korosu'nun sahne aldığı konserde hafızalara kazınan ve unutulmayan yöresel türküler seslendirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı THM Gençlik Korosu anlamlı bir konsere imza attı. Gençlik Korosu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na özel düzenlenen 'Anadolu'nun Renkleri' konserinde türkü ziyafeti verdi. Dilara Şahin şefliğinde gerçekleştirilen konserde, Rumeli, Çukurova, Sivas, Mardin, İzmir, Erzincan, Kars, Antalya, Kütahya, Uşak, Erzurum ve Karadeniz yörelerine ait türküler seslendirildi. Anadolu'nun farklı bölgelerinden eserlere yer verilen konserde 'Bülbülüm Altın Kafeste', 'Mecnun Gibi Dolaşırım Yolda', 'Güzelliğin On Par etmez', 'Çekemedim Akça Kızın Göçünü' gibi hafızalara kazınan türküleri dinleyen davetliler gençleri ayakta alkışladı. (DHA)

Burdur'da İki Noktadaki Yangında 1000 Dönüm Arazi Yandı Burdur'da İki Noktadaki Yangında 1000 Dönüm Arazi Yandı

Büyükşehir'den Anadolu'nun Renkleri Konseri (6)Büyükşehir'den Anadolu'nun Renkleri Konseri (2)Büyükşehir'den Anadolu'nun Renkleri Konseri (3)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN