ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Olbia Kent Meydanı'nda Uluslararası Antalya Dans Festivali düzenledi. Festivale katılan 6 ülkeden 200 dansçı renkli kostümleri ve halk dansları performanslarıyla renkli bir gösteri sundu.

Darbedilerek Öldürüldü İddiası Darbedilerek Öldürüldü İddiası

Büyükşehir'den Dans Festivali (10)

Büyükşehir Belediyesi ve Fomged Youth Club işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Antalya Dans Festivali, Konyaaltı Olbia Kent Meydanı'nda yapıldı. Festivale, Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Halk Dansları Topluluğu, Kazakistan'dan Murager, Letonya'dan Uguntina, Kırgızistan'dan Ulybka, Ukrayna'dan Svitanok ve Gürcistan'dan Lile isimli halk dansları grupları katıldı.

Büyükşehir'den Dans Festivali (17)

RENKLİ GÖSTERİ

Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği etkinlikte, dans grupları rengarenk kıyafetleriyle geleneksel halk danslarını sergiledi. Konuk gruplar, müzikleri, kültürel zenginlikleri ve sahne performanslarıyla izleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı. İzleyiciler, gösteri sonunda dansçıları alkış yağmuruna tuttu. Festivalin sonunda tüm katılımcılar, ellerinde Türk bayraklarıyla sahneye çıkarak hep birlikte İzmir Marşı'nı seslendirdi. (DHA)

Büyükşehir'den Dans Festivali (7)Büyükşehir'den Dans Festivali (13)Büyükşehir'den Dans Festivali (16)Dans (1)Dans (2)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN